fbpx

MKS Myszków otrzymał rewelacyjny prezent od losu!

Natura nie znosi próżni albo inaczej – łzy i smutek jednych, oznaczają radość drugich. Tak się stało w przypadku Podgórza Kraków, które musiało podjąć decyzję o wycofaniu się z rozgrywek II ligi grupy południowej. Miejsce krakowianek zajął inny zespół z południowej Polski.

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł na temat Podgórza Kraków, które w wyniku kłopotów kadrowych musiało wycofać się z rozgrywek II ligi w grupie południowej. Zachęcam do lektury artykułu pod TYM LINKIEM.

Naturalną koleją rzeczy PZPN zaproponował rozegranie barażu pomiędzy zespołami z III ligi z grupy IV i grupy III, które w ubiegłym sezonie zajęły drugie miejsce w tabeli, tak, aby uzupełnić stawkę dwunastu zespołów w grupie południowej II ligi. W minionym sezonie drugie miejsce w grupie trzeciej III ligi zajął zespół MKS-u Tauron Myszków, zaś w grupie czwartej trzeciej ligi były to rezerwy GKS-u Górnika Łęczna. Klub z Łęcznej poinformował, że nie przystąpi do meczu barażowego, ponieważ nie jest zainteresowany udziałem w rozgrywkach wyższego szczebla. Tym samym PZPN zdecydował, że stawkę w II lidze w grupie południowej uzupełni drużyna z Myszkowa.

Dla klubu z województwa śląskiego będzie to debiutancki sezon na szczeblu centralnym, przed drużyną z Zagłębia Dąbrowskiego otwiera się niesamowita szansa na sprawdzenie swoich możliwości na tle innych zespołów drugoligowych oraz na duży krok naprzód w sportowym i administracyjno-organizacyjnym rozwoju.

MKS Tauron Myszków sezon w II lidze w grupie południowej rozpocznie już niebawem, bo 19 lub 20 sierpnia od domowego spotkania z ROW Rybnik.

AKTUALIZACJA: Spotkanie pierwszej kolejki MKS-u z ROW-em zostało przełożone, nowy termin rozegrania meczu jeszcze nie został ustalony.

Other Articles

NewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply