Dublet Ewy Pajor, Wolfsburg wygrywa z Freiburgiem!

W samo południe rozpoczął się drugi mecz 18. kolejki Frauen Bundesligi, w którym SC Freiburg podejmował przed własną publicznością VfL Wolfsburg.

Od samego początku Wolfsburg utrzymywał się przy piłce i tworzył sytuacje bramkowe, jednak nie ustrzegł się też błędów w defensywie. W 19. minucie Eileen Campbell stanęła oko w oko z Merle Frohms, jednak golkiperka Wilczyc obroniła jej uderzenie. W 24. minucie Lena Oberdorf wyprowadziła VfL na prowadzenie pięknym strzałem z dystansu. Worek z bramkami rozwiązał się i zaledwie trzy minuty później było już 2:0 za sprawą Ewy Pajor. Polska napastniczka świetnie odnalazła drogę do bramki przeciwniczek po równie dobrym dograniu Svenji Huth z prawego skrzydła. W 31. minucie Pajor skompletowała dublet strzałem przy bliższym słupku. Przez resztę pierwszej części meczu Wilczyce kontrolowały przebieg spotkania. W doliczonym czasie Freiburg był bliski zdobycia pierwszego gola w tym meczu. Hasret Kayikci dograła z rzutu wolnego, a uderzenie Samanthy Steuerwald minimalnie minęło się ze słupkiem. Do przerwy utrzymywał się rezultat 3:0 dla Wolfsburga.

Wilczyce przystąpiły do drugiej części spotkania z dwiema zmianami w składzie: na boisku nie zobaczyliśmy Ewy Pajor i Vivien Endemann, a ich miejsce na placu gry zajęły Fenna Kalma i Riola Xhemaili. Pomimo trzybramkowego prowadzenia, Wilczyce miały apetyty na więcej i od samego początku drugiej połowy usiłowały przejąć inicjatywę. W 59. minucie Freiburg trafił na 1:3. Annie Karich posłała podanie otwierające w stronę Eileen Campbell. Reprezentantka Austrii popędziła na bramkę i pokonała Merle Frohms. W 62. minucie Riola Xhemaili podwyższyła prowadzenie Wolfsburga na 4:1. Zarówno pod polem karnym Freiburga, jak i przyjezdnych działo się sporo, jednak więcej bramek już nie padło. Po stronie Wolfsburga warto odnotować debiut Diany Nemeth, która pojawiła się na murawie w 82. minucie, zmieniając Nurię Rabano.

VfL zajmuje drugą lokatę we Frauen Bundeslidze z dorobkiem 41 punktów, a Freiburg jest ósmy z 21 oczkami na koncie.