fbpx

Orlen Ekstraliga: Bez niespodzianki w Koninie

W meczu inaugurującym 16. kolejkę Orlen Ekstraligi GKS Katowice wygrał 3:0 z Medykiem Konin.

W pierwszym meczu 16. kolejki Orlen Ekstraligi naprzeciwko siebie stanęły ekipy o zgoła odmiennych celach: gospodynie z Konina walczą o utrzymanie, zaś Gieksa celuje w obronę krajowego tytułu. Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden – zespół z Katowic

Od początku meczu Katowiczanki były aktywne w ofensywie i już w 8. minucie spotkania wyszły na prowadzenie za sprawą Julii Włodarczyk. Zgodnie z przewidywaniami, to podopieczne Karoliny Koch prowadziły grę i tworzyły sytuacje bramkowe, jednak można było mieć zastrzeżenia co do skuteczności piłkarek Gieksy. Golkiperka Medyka, Samantha Castaneda miała bardzo dużo pracy i kilkukrotnie ratowała swój zespół przed stratą gola. W 37. minucie Medyczki miały świetną okazję, aby zdobyć bramkę na 1:1. Grigoria Pouliou przymierzyła z dystansu, a Kinga Seweryn z niemałymi problemami zatrzymała ten strzał. Po pierwszych 45. minutach utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Katowiczanek. 

Zaledwie półtorej minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu Anita Turkiewicz podwyższyła prowadzenie Gieksy. Julia Włodarczyk dograła do niekrytej Dżesiki Jaszek, jednak ta nie trafiła w piłkę. Do futbolówki dopadła Anita Turkiewicz, która umieściła ją w siatce przy bliższym słupku. Przebieg spotkania łudząco przypominał ten z pierwszej połowy – GKS kontrolował to, co działo się na boisku i tworzył sytuacje strzeleckie, choć nie forsował tempa gry. W 84. minucie Klaudia Słowińska zdobyła trzecią i ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Gospodynie kończyły w dziesiątkę, po tym jak Zuzanna Kogutek w 88. minucie wyleciała z boiska za dwie żółte kartki. 

GKS Katowice przewodzi w ligowej tabeli z dorobkiem 38 punktów, zaś Medyk Konin wciąż zajmuje przedostatnią lokatę.

16. kolejka Orlen Ekstraligi

Medyk Konin – GKS Katowice 0:3 (0:1)

Włodarczyk 8′, Turkiewicz 47′, Słowińska 84′

Medyk: Samantha Castaneda –  Eva Maria Niit,  Natasza Krupa (69′ Zuzanna Kogutek), Monika Mierzejewska (58′ Liwia Lizik), Stella Oshobukola, Nina Budzińska, Elena Aristodimou (58′ Aleksandra Bieryło), Patrycja Ziemba (K) (84′ Julia Konieczna), Grigoria Pouliou, Patrycja Sikora (58′ Julia Chudy)

Trener: Michał Sypuła

GKS: Kinga Seweryn – Aleksandra Nieciąg (78′ Natalia Kulig), Joanna Olszewska, Marlena Hajduk (K), Dominika Misztal (86′ Aleksandra Lizoń), Anita Turkiewicz, Karolina Bednarz, Nikola Brzęczek (65′ Oliwia Grzegorczyk 78′ Anna Konkol), Julia Włodarczyk, Kinga Słowińska, Dżesika Jaszek (65′ Gabriela Grzybowska)

Trenerka: Karolina Koch

Sędzia główna: Ewa Augustyn
Sędzie asystentki: Julia Bukarowicz i Marta Stasiulewicz
Sędzia techniczna: Kinga Damps

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Ewa Pajor
I ligaNewsyPolska

Leave a Reply