Dublet Kingi Kozak, Glasgow City gromi Aberdeen

W dzisiejszym meczu ligi szkockiej Kinga Kozak grająca w Glasgow City zdobyła dwie bramki, a jej drużyna rozgromiła Aberdeen 7:0. Na trzy kolejki przed końcem 1. fazy rozgrywek Glasgow prowadzi w tabeli z przewagą 3 punktów nad drugim Celtikiem.

Zespół polki już od pierwszych minut nacierał na bramkę rywalek, ale pierwsze trafienie padło dopiero w 29’, kiedy po dograniu z rzutu rożnego przez Mairead Fulton, piłkę do bramki strzałem z woleja posłała Jenna Clark. W 32’ Kinga Kozak była bliska zdobycia asysty po dograniu do Claire Walsh, ale strzał zawodniczki został zablokowany. Chwilę później polka celebrowała zdobycie bramki, po tym jak wykorzystała dogranie Lauren Davidson. Minęło kilkadziesiąt sekund, gdy nasza reprezentantka zdobyła swoją drugą bramkę w spotkaniu. Po wybiciu z własnego pola karnego przez Amy Muir piłkę przechwyciła Kinga Kozak i pewnym uderzeniem skierowała ją do bramki, nie dając szans bramkarce. W 44’ Glasgow prowadziło już czterema bramkami po tym, jak dośrodkowanie Megan Foley strzałem z woleja z bliskiej odległości wykończyła Lauren Davidson. Nie wybrzmiał jeszcze gwizdek kończący pierwszą połowę, kiedy ta sama zawodniczka zdobyła kolejną bramkę, podwyższając prowadzenie na 5:0.

Po przerwie zespół Kingi Kozak nie zamierzał odpuszczać i w 57’ wprowadzona na drugą połowę Priscila Chinchilla, otrzymując piłkę po dograniu Lindy Motlhalo, uderzeniem skierowała piłkę w sam narożnik bramki. Ostatnie trafienie padło chwilę później za sprawą Jenny Clark, po uderzeniu której piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie po odbiciu się od bramkarki rywalek wpadła do bramki.