Przełomowe pięć minut łodzianek

TME SMS długo miał problemy z otworzeniem wyniku spotkania, ale kiedy już to zrobił to praktycznie nie było czego zbierać, bo w kilka minut zdobył trzy bramki. W efekcie trzy, które są najbliżej mistrzowskiego tytułu nie zawiodły swoich kibiców i pewnie wygrały swoje mecze.

Pierwsze minuty bez okazji bramkowych. Po upływie blisko kwadransa po dograniu Anny Rędzi z rzutu wolnego główkowała Dominika Kopińska, ale był to strzał niecelny. W 20. i 21. minucie podobne próby Kopińskiej ze strzału głową po wrzutkach Pauliny Filipczak i Oliwii Domin – piłka poleciała we wcześniejszej sytuacji ponad poprzeczką, a chwilę później obok bramki. Łodzianki miały sporo stałych fragmentów gry, lecz nich z nic nie wynikało. Za to AP Orlen po jednym z nielicznych rzutów rożnych mógł zdobyć bramkę na 1:0. Po zamieszaniu w polu karnym Clarissa Kirsch-Downs przegrała pojedynek z Oliwią Szperkowską.

W 55. minucie piłka po strzale Klaudii Jedlińskiej i rykoszecie odbiła się od słupka bramki AP Orlen. Pięć minut później skrzydłowa TME SMS dopięła swego, a zarazem dopełniła formalności.  Po strzale Pauliny Filipczak i obronie Marty Michlewicz piłka spadła pod nogi Jedlińskiej i pozostało jej tylko umieścić piłkę w pustej bramce. Chwilę później przyjezdne zadały kolejny cios. Jedlińska podała do Filipczak, ta do Anny Rędzi, która piętką wyłożyła do Kopińskiej. Tym razem snajperka TME SMS nie pomyliła się i umieściła piłkę w siatce. Po upływie dwóch minut ponownie z bramki mogła ucieszyć się Jedlińska, która po strzale w długi róg pokonała Michlewicz. W późniejszym etapie meczu przyjezdne kontrolowały wydarzenia boiskowe i miały jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie więcej goli już nie padło.