Dublet Klaudia Jedlińskiej, wygrana Dijon FCO

Przygotowujący się do startu D1 Arkema Dijon FCO pokonał 4:1 Olympique Marsylia, a dwie bramki dla pierwszoligowca zdobyła Klaudia Jedlińska.

Reprezentantka Polski wyszła w podstawowym składzie swojego zespołu i już w szóstej minucie spotkania wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Léa Declercq i dała prowadzenie swojemu zespołowi. W drugiej minucie doliczonego czasu gry prowadzenie podwyższyła Rose Lavaud, a cztery minuty później po raz drugim bramkarkę rywalek pokonała Jedlińska, która popisała się uderzeniem z woleja i nie dała szans na skuteczną interwencję bramkarce rywalek. W 63. minucie czwartego gola dla pierwszoligowca zdobyła Rose Lavaud, a w doliczonym czasie gola dla drugoligowca zdobyła Coralie Monguillon.

W drużynie Dijon wystąpiła również Małgorzata Grec.

23-letnia napastniczka szanse ligowego debiutu będzie miała 16 września, gdy Dijon FCO zmierzy się w pierwszej kolejce Division 1 Arkema z Montpellier.