Dudek mistrzem, PSG na tronie!

Paris Saint-Germain wygrywa 3:0 z Dijon i tym zwycięstwem pieczętuje przerwanie hegemonii drużyny z Lyonu!

Ostatnia kolejka ligi francuskiej miała ostatecznie pokazać kto na sam koniec okaże się najlepszą drużyną we Francji, i tak się stało drużyna z Paryża pewnie zwyciężyła 3:0. Pierwszą bramkę pewnym strzałem z rzutu karnego wykorzystała niemiecka zawodniczka – Sara Dabritz. Do przerwy żadna bramka już nie padła choć piłkarkom ze stolicy Francji sytuacji, nie brakowało. W 61 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Sandy Baltimore, piłkę do bramki umieściła kapitan zespołu PSG – Irene Paredes. Jedną z najlepszych piłkarek tego spotkania można uznać – Sandy Baltimore która zaliczyła w końcówce drugą asystę tym razem skutecznie dogrywając do Jordyn Huitema. Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzała reprezentantka Polski – Paulina Dudek, która przez kontuzję stopy nie pojedzie na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji do Hiszpanii.

Drużyna z Lyonu na otarcie łez spektakularnie wysoko wygrała z Fleury 91 aż 8:0, lecz ten wynik nie dał im zupełnie nic, gdyż aby wtedy marzyć o mistrzostwie musiały liczyć na potknięcie zespołu ze stolicy. Jest to przerwanie wielkiej hegemonii Olympique Lyon, które mistrzostwo zdobywały aż 14 razy z rzędu, od sezonu 2006/2007 do 2019/2020. Będzie to na pewno koniec wielkiej ery drużyny z Lyonu, wiele zawodniczek odejdzie z tego zespołu i przyjdzie czas na przebudowę.

D1 Arkema – 22 kolejka

PSG Feminines – Dijon FCO 3:0 (1:0)
8′ Dabritz, 61′ Paredes, 90′ Huitema

PSG: Endler – Lawrence, Cook, Paredes, Morroni, Geyoro, Dabritz, Baltimore, Nadim (68′ Huitema), Diani (85′ Formiga), Bachman (75′ Fazer)

Dijon: Chavas – Goetsch, Carage, Cuynet, Daughetee, Declercq (75′ Lavaud), Fercocq, Barbance (87′ Amani), Nakkach, Oparanozie, Gordon (75′ Tarrieu)

Żółte kartki: Nakkach