Dwa gole Ewy Pajor w “polskim meczu” Frauen Bundesligi

W spotkaniu otwierającym 15. kolejkę niemieckiej Frauen Bundesligi mieliśmy starcie drużyn, w których występują reprezentantki Polski. Wolfsburg Ewy Pajor rozbił przed własną publicznością Turbine Poczdam Małgorzaty Mesjasz 5:1. W tym okazałym triumfie sporą rolę odegrała najlepsza polska piłkarka, która dwukrotnie pokonała bramkarkę gości.

Pajor wybiegła w podstawowym składzie, natomiast Mesjasz kolejny mecz ligowy rozpoczęła na ławce. Polskiej napastniczce do strzelenia gola wystarczyły 33 sekundy gry. Dziesięć minut później prowadzenie „Wilczyc” powiększyła najlepsza strzelczyni niemieckiej ekstraklasy, Pernille Mosegaard-Harder, dla której był to gol numer 21. w tym sezonie Bundesligi. Błyskawicznie kontaktowym golem odpowiedziała Lara Prašnikar, lecz wynik 2:1 utrzymał się zaledwie przez 120 sekund, bowiem niedługo później futbolówkę w siatce umieściła Alexandra Popp.

Problemy przyjezdnych pogłębiły się chwilę przed przerwą, bowiem za drugą żółtą kartkę z boiska usunięta została obrończyni ekipy z Poczdamy, Johanna Elsig. Trener Matthias Rudolph wstrzymał się z roszadami do przerwy, jednak na drugą część gry desygnował dwie nowe zawodniczki. Skorzystała z tego Małgorzata Mesjasz, która w 46. minucie zmieniła utalentowaną pomocniczkę Marie Höbinger. Turbine mimo zmian i tak nie było w stanie poważnie zagrozić gospodyniom, lecz dobrze spisywało się w obronie. Kolejnego gola osłabione piłkarki gości straciły dopiero w 80. minucie za sprawą celnego uderzenia Zsanett Jakabfi. Ostatni cios 5. Ekipie Frauen Bundesligi zadała Ewa Pajor, która ustaliła wynik meczu na 5:1 w 87. minucie.