fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

W tym miesiącu pisaliśmy o transferze Eweliny Piórkowskiej na linii Łódź – Gdańsk. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnych przenosinach związanych z klubami AP LOTOS i TME SMS. Tym razem zawodniczki obu tych zespołów wzmocnią beniaminka Pogoń Dekpol Tczew.

Na Pomorzu nadal pozostanie 21-letnia Roksana Polańska. Pomocniczka przez sześć sezonów początkowo broniła barw AP LOTOS w rozgrywkach juniorskich, a potem w centralnych seniorskich (1 liga oraz Ekstraliga). W sezonie 2021/2022 w najwyższej klasie rozgrywkowej była głównie zawodniczką wchodzącą z ławki. Nie zmienia to jednak faktu, że w zespole beniaminka będzie jedną z bardziej doświadczonych piłkarek.

Drugim wzmocnieniem ogłoszonym przez tczewski klub jest Julia Olkiewicz. 18-letnia wychowanka zespołu Kania Toruń w ostatnim sezonie występowała zazwyczaj w pierwszoligowych rezerwach UKS SMS Łódź, ale również zanotowała kilka występów w zespole Mistrza Polski. Olkiewicz dołożyła swoją cegiełkę również do drużyny CLJ U-17, która także okazała się najlepsza w kraju. Dla ofensywnie usposobionej zawodniczki były to ostatnie występy w klubowych rozgrywkach juniorskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here