Uczestniczki Mistrzostw Europy zbyt mocne na kadrę Niny Patalon

Reprezentacji Polski zmierzyła się w towarzyskim spotkaniu z uczestniczkami Mistrzostw Europy, kadrą Islandii. Polki ostatecznie uznały wyższość rywalek przegrywając 3:1.

Już od początku spotkania to zawodniczki z Islandii rozpoczęły wzmożone ataki. W 4. minucie Junsdottir uderzała, jednak piłka ostatecznie znalazła się na rzucie rożnym. Pierwszą akcję dla biało-czerwonych miała w 9. minucie kapitan Ewa Pajor, która uderzyła tuż obok bramki przyjezdnych. Wartym dodania jest również, że wyspiarskie zawodniczki podczas pierwszych dwunastu minut zaliczyły już cztery kornery. Bliska strzelania gola była także Weronika Zawistowska, dobrze strzał popularnego “Zawiasa” zablokowała islandzka obrona. Po 28. minutach podopieczne trener Niny Patalon miały jeszcze jedną groźną sytuację, w której z bliskiej odległości w futbolówkę nieczysto trafiła Martyna Wiankowska. Podczas trwania kolejnych minut pierwszej połowy obserwowaliśmy obustronne ataki, które były dalekie od końcowej realizacji. Przełamanie nadeszło w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu. Pięknie z piłką wybiegła Wiankowska, która fenomenalnie podała do Pajor, a ta bez problemu pokonała islandzką golkiper. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

W początkowych fragmentach drugiej połowy od razu na bramkę przyjezdnych próbowała uderzać zdobywczyni pierwszej bramki, strzał trafił jednak obok bramki islandzkich zawodniczek. Chwilę później ponownie strzelała Pajor, tym razem z rzutu wolnego, gdzie świetnie interweniowała Sandra Sigurdardottir. W 53. minucie kadra Islandii zdobyła wyrównującą bramkę. W sytuacji “na pustą bramkę” bezlitosna była Berglind Thorvaldsdottir. Remis w meczu nie trwał długo. Dwie minuty później Sweindis  Jonsdottir minęła Małgorzatę Mesjasz i strzałem po krótkim rogu nie dała szans na obronę Karolinie Klabis, dzięki czemu przyjezdne wyszły na prowadzenie. W 64. minucie Thorvaldsdottir ponownie była bliska zdobycia bramki, tym razem piłkarka z Islandii trafiła w słupek. Polskie zawodniczki dążyły do wyrównania wyniku, ciekawą akcją popisała się Pajor, która przebiegła sporą ilość metrów na połowie gości i oddała strzał. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kadra Islandii postawiła kropkę nad “i” w kontekście końcowego zwycięstwa. Po nieporozumieniu w obronie skuteczny strzał w prawy dolny róg bramki oddała Agla Albertsdottir. Kolejnych bramek na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim już nie zobaczyliśmy i kadra Islandii zasłużenie wygrała wynikiem 3:1