Dwie bramki Ewy Pajor, Wolfsburg nadal z kompletem zwycięstw

W spotkaniu 7. kolejki kobiecej Bundesligi Ewa Pajor zdobyła dwie bramki, a VfL Wolfsburg pewnie zwyciężył z zespołem MSV Duisburg wynikiem 4:0, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Polska napastniczka okazję na strzelenie bramki miała już na samym początku spotkania, kiedy z rzutu rożnego dogrywała Felicitas Rauch, ale jej strzał został zablokowany przez obrończynię. Kolejną szansę Ewa Pajor miała w 13’, kiedy po dograniu Leny Oberdorf Polka kapitalnie uwolniła się od obrończyni i oddała strzał, ale świetną paradą popisała się Ena Mahmutovic. Kolejną szansę Wilczyce miały na 5 minut przed końcem połowy, gdy ze skrzydła nasza napastniczka dograła piłkę do Jill Roord, która następnie oddała strzał, ale i tym razem górą była bramkarka gości.

Chwilę po przerwie Polka znów stanęła przed okazją na zdobycie bramki, jednak ofiarna obrona Emilie Henriksen zablokowała strzał napastniczki. Niemoc Wolfsburgowi udało się przełamać dopiero w 54’ po akcji z rzutu rożnego, kiedy z pola karnego na dalszy słupek piłkę do Leny Oberdorf dogrywała Jule Brand, by za moment wprost do bramki posłała ją Ewa Pajor. Kilka minut później zespół z Duisburga był bliski wyrównania, ale strzał Dörthe Hoppius obroniła Merle Frohms. W 69’ po dograniu z rzutu rożnego strzałem głową prowadzenie podwyższyła Marina Hegering. Po zdobytej drugiej bramce przez Wolfsburg bramce polska napastniczka dwukrotnie miała szansę na kolejną bramkę. Najpierw po długim dograniu Jill Roord ubiegła ją bramkarka Ena Mahmutovic, a prze kolejnej próbie, tym razem po dośrodkowaniu Kathrin Hendrich, strzał napastniczki był niecelny. Bramkę na 3:0 w 89’ strzeliła Alexandra Popp, która po dograniu z rzutu wolnego przez Rebeckę Blomqvist wybiła się najwyżej z zawodniczek w polu karnym i strzałem głową wpakowała piłkę do bramki. W doliczonym już czasie wynik ustaliła Ewa Pajor, która po dośrodkowaniu Lynn Wilms główką umieściła piłkę w bramce tuż przy słupku.

Ewa Pajor mając 7 zdobytych bramek znajduje się na czele klasyfikacji strzelczyń i ma 2 bramki przewagi nad drugą Janiną Minge (Freiburg).