Real Madryt bez szans na własnym stadionie przeciwko Barcelonie

Real Madryt przegrywa na Estadio Alfredo Di Stefano z FC Barceloną w hicie kolejki 4:0. Po tej porażce klub z Madrytu zajmuje 5. miejsce w tabeli, a Blaugrana trzyma się na fotelu lidera.

Od pierwszych minut meczu los piłkarek Los Blancos był przesądzony. Barca od pierwszych minut rzuciła się do gardła rywalkom. Prowadzenie Dumie Katalonii już w 4. minucie dała Ana-Maria Crnogorčević, która po asyście Patricii Guijarro skierowała piłkę do siatki.

Na 2:0 w 43. minucie trafiła wspomniana wcześniej Guijarro, która ponownie pokazuje swoją wartość w drużynie Blaugrany.

Real Madryt miał kilka okazji, jednak systematycznie los Blancos je marnowały. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały dla ekipy Barcelony, gdyby nie postawa bramkarki Realu Misy Rodriguez.

Drugą połowę rozpoczął Real. Nie rwało to jednak długo, bo już w 55. minucie Crnogorčević posłała piłkę do Aitany Bonmati, która strzeliła na 3:0. Widać było, że nawet bez (kontuzjowanej obecnie) Alexii Putellas Barcelona świetnie sobie radzi w ofensywie.

Na koniec meczu w 81. minucie trafiła Fridolina Rolfo po samodzielnej akcji.

To zamknęło starcie, w którym Real Madryt nie miał najmniejszych szans, a Katalonki znowu pokazały swoją dominację na hiszpańskich boiskach. Barca całkowicie narzuciła Realowi swoje reguły gry.

Real Madryt – FC Barcelona 0:4 (0:2)

Primera Division – 8. kolejka

4′ Crnogorčević, 43′ Guijarro, 55′ Bonmati, 81′ Rolfo

Real Mardyt: Rodriguez – Rodriguez, Sousa, Galvez, Svava (Moller 72′) – Abelleira (Oroz 72′), Toletti (Carmona 50′) – Weir, Zornoza, del Castillo – Gonzalez (Garcia 50′).

Trener: J. Torill Rodriguez

FC Barcelona: Panos – Rolfo, Leon, Paredes, Bronze (84′ Torrejon) – Guijarro, Walsh (75′ Engen), Bonmati – Pina (84′ Lopez), Geyse (75′ Oshoala), Crnogorčević (63′ Ayingoro).

Trener: J. Giraldez Costas

Następny mecz Real Madryt zagra przeciwko Sportingowi Huelva 19. listopada w ramach 9. kolejki Primera Division. FC Barcelona natomiast przeciwko Alaves 20 listopada. Wszystkie mecze można obejrzeć na platformie DAZN.