Dwie zwycięskie połowy TME SMS

Zawodniczki TME SMS Łódź przystąpią do eliminacji Ligi Mistrzyń w dobrych nastrojach. Mistrzynie Polski zagrały dziś na zero z tyłu i po bramkach swoich ofensywnych zawodniczek pokonały AP ORLEN Gdańsk 2:0.

Na samym początku spotkania wydawało się, że obie drużyny przez pewien czas mogą się wzajemnie badać. Inne zdanie na ten temat miała Dominika Kopińska, która tylko wtedy, gdy znalazła się kilkadziesiąt metrów od bramki zdecydowała się na strzał i pokonała Jessicę Ludwiczak strzałem w okno. Po bramce mecz na chwilę bardziej się otworzył. Najpierw po błędzie bramkarki AP ORLEN niespodziewanie w sytuacji sam na sam znalazła się Klaudia Jedlińska, ale przegrała tę rywalizację. W odpowiedzi z pogranicza pola karnego uderzała Klaudia Słowińska, lecz nie sprawiło to problemu Oliwii Szperkowskiej. Później na boisku widzieliśmy sporo niedokładnych zagrań i nie przekładało się to na kreowanie sytuacji podbramkowych. W 32. minucie na solową akcję zakończoną strzałem zdecydowała się Anna Rędzia. Pilka poszybowała dwa metry nad poprzeczką.

W 54. minucie poprzeczkę bramki Ludwiczak obiła Ernestina Abambila. Dziewięć minut później na moment w strefę obronnej znalazła się Kopińska i posłała prostopadłą piłkę w stronę Rędzi, a ta wygrała walkę w polu karnym z Eweliną Piórkowską i wtoczyła piłkę do bramki. TME SMS miał okazje do podwyższenia wyniku, ale centrostrzał Pauliny Filipczak minął bramkę AP ORLEN, a strzał Kopińskiej zatrzymała Ludwiczak.

Ekstraliga – 1. kolejka
TME SMS Łódź – AP ORLEN Gdańsk 2:0 (1:0)
Kopińska 3’, Rędzia 63’

Sędzie: Ewelina Fiodorczuk-Sipko (4)* – Agnieszka Dobrzyńska, Monika Słowikowska

Kartki: Sanford, Kołodziejek (ż/k)

TME SMS: Szperkowska – Sokołowska, Gąsieniec (46’ Kolis), Enjo, Zieniewicz, Grzybowska (87’ Domin), Kopińska, Rędzia (87’ Lichwa), Abambila, Krezyman (66’ Dąbrowska), Jedlińska (71’ Filipczak)

AP ORLEN: Ludwiczak – Sirant, Piórkowska, Grzywińska (61’ Skrzypczyk), Szewczuk, Kołodziejek, Włodarczyk (77’ Zimecka), Dymińska (83’ Okoń), Chaika (77’ Preuss), Słowińska, Sanford

(*) Zawody poprowadzone poprawnie przez trójkę sędziowską. Mecz nie był bardzo ostry, ale w przypadku spornych sytuacji dotyczących przewinienia podejmowane były dobre decyzje. Wystąpiło jedynie kilka błędów jeśli chodzi o wskazanie wykonawcy stałego fragmentu gry.