Rekord Bielsko-Biała wygrywa u siebie z Resovią w pierwszym meczu nowego sezonu

Sobota 17, ulica Startowa 13. Lepiej tego popołudnia zaplanować nie mogliśmy. Spadkowicz z Ekstraligi, Rekord Bielsko-Biała podejmował Resovie i pokonał ją 3:1.

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami, Rekord Bielsko-Biała dość szybko pokazał Resovii miejsce  w szeregu.  W 3. minucie faulowana w polu karnym była Julia Gutowska, a premierowego gola z jedenastu metrów strzeliła obchodząca dziś urodziny Karolina Czyż, której kibice tuż po bramce zgotowali gromkie “Sto lat”.

W 25. minucie popularne “Żabki” wykorzystały długie podanie na prawą stronę, w pole karne wbiegała Maja Szafran, i podwyższyła wynik spotkania. Resovia w pierwszej części spotkania nie miała argumentów na dobrze dysponowany Rekord Bielsko-Biała.

W drugiej połowie obaj szkoleniowcy przeprowadzili kilka zmian. Lepiej wykorzystał je trener Paweł Szurgociński i w 71. minucie mógł cieszyć się z gola swoich piłkarek. W niegroźnej akcji pod bramką Magdaleny Syrek, najlepiej znalazła się Anna Puzio, i delikatnym strzałem przelobowała bramkarkę Rekordu Bielsko-Biała.

Bielszczanki mimo wielu możliwości podwyższenia wyniku wykorzystały tylko jedną akcję, a raczej błąd defensywy gości. Gola na 3:1 zdobyła Anna Chóras mimo interwencji Alicji Barszcz i pomocy słupka. Resovia natomiast pokazała się z dobrej strony, mimo ostatnich zawirowań w rzeszowskim klubie.

W drugiej kolejce ekipa Rekordu Bielsko-Biała zagra w Wodzisławiu z tamtejszym SWD. Resovia uda się na kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem będzie Polonia Środa Wielkopolska.