fbpx

Dwumecz kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich przełożony. Powód – koronawirus…

W marcu miał odbyć się dwumecz ostatniej fazy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w strefie azjatyckiej. Starcie Chin z Koreą Południową z powodu epidemii koronawirusa zostało przełożone jednak na czerwiec.

Panująca na świecie coraz większa liczba zakażeń COVID-19 z dnia na dzień zaczyna w większym stopniu wpływać na świat sportu. Coraz więcej meczów rozgrywanych jest przy pustych trybunach, a ligi piłkarskie poważnie rozważają zawieszenie rozgrywek.

Chiny i Korea Południowa to dwa kraje z największą liczbą osób zarażonych koronawirusem, w związku z czym podjęta została decyzja o przełożeniu zaplanowanych pierwotnie na marzec meczów kobiecych reprezentacji tych krajów. Stawką tych pojedynków będzie awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które planowo mają odbyć się na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Piłkarskie federacje Chin i Korei Południowej porozumiały się i otrzymały zgodę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na rozegranie ostatniej fazy kwalifikacyjnej dopiero za trzy miesiące. Pierwsze starcie zaplanowano na 4 czerwca, a rewanż ma odbyć się 9 czerwca.

Jako pierwsze awans ze strefy AFC wywalczą zapewne Australijki, które są już po jednym meczu play-offów z Wietnamem. „Matildas” w piątek wygrały u siebie 5:0. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę. Jako gospodarz na Olimpiadzie zagra także inna azjatycka reprezentacja – Japonia.

Other Articles

FutsalNewsyPolska
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply