Wiemy kto zagra o mistrzostwo Polski w futsalu

Poznaliśmy uczestniczki Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet. O mistrzostwo Polski powalczą za niespełna dwa tygodnie AZS UAM Poznań, AZS UJ, Słomniczanka Słomniki i Rolnik Biedrzychowice-Głogówek.

Nie mieliśmy zaskoczeń w żadnym z rewanżowych spotkań. Rolnik w stolicy musiał obronić trzybramkowej zaliczki z pierwszego starcia z AZS UW i wywalczony w Warszawie remis wystarczył im do awansu. Na gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Wynik w 23. minucie otworzyła Julita Sterbicka. Dziesięć minut później klub z Opolszczyzny wyrównał za sprawą trafienia Ilony Kujawskiej. Szybko odpowiedziała jednak swoim drugim golem tego dnia Sterbicka. Ostatecznie Rolnikowi udało się jeszcze ponownie wyrównać. Wynik pojedynku na 2:2 ustaliła Kinga Ejzel.

AZS Uniwersytet Warszawski – LKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek 2:2 (0:0)
Sterbicka 23’, 35’ – Kujawska 33’, Ejzel 36’

Wynik dwumeczu: 2:5

AZS UAM Poznań potwierdził w sobotę swoje mistrzowskie aspiracje, po raz drugi pokonując BTS Rekord Bielsko-Biała. W stolicy Wielkopolski z kolei bramki padały tylko w pierwszej połowie. Strzelanie dla gospodyń rozpoczęła pięknym strzałem piętą Zuzanna Sawicka. Pięć minut później trafieniem Wiktorii Nowak odpowiedziały przyjezdne, lecz końcówka pierwszej części gry należała w całości do UAM-u. Poznanianki przed zejściem do szatni jeszcze dwukrotnie cieszyły się z goli, co przypieczętowało ich zwycięstwo 3:1 i awans do najlepszej czwórki Ekstraligi. Z bramek cieszyły się Sandra Lichtenstein i Laura Czudzińska.

AZS UAM Poznań – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (3:1)
Sawicka 5’, Lichtenstein 16’, Czudzińska 17’ – Nowak 10’

Wynik dwumeczu: 8:3

Istny festiwal goli oglądali kibice w Słomnikach. Tamtejsze futsalistki w pierwszym meczu z AZS AWF Warszawa wygrały 6:3, a w rewanżu oglądaliśmy aż 16 trafień! W 3. minucie to zawodniczki ze stolicy wyszły na prowadzenie dzięki Justynie Bartman, lecz błyskawicznie odpowiedziała golem Wiktoria Pietrzyk. Warszawianki wyrównaną walkę ze Słomniczanką były w stanie nawiązać tylko w pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 4:4. W pierwszych pięciu minutach po zmianie stron gospodynie trzykrotnie cieszyły się z goli, co wyraźnie podcięło skrzydła reprezentantkom AWF-u, którym wówczas do awansu było potrzebne aż sześć bramek. Gdy minimalnie udało im się zmniejszyć straty dzięki trafieniu Natalii Olszowskiej, Słomniczanka dopisała do swojego konta dwa gole. W ostatnich minutach z pokonania bramkarek cieszyły się jeszcze Daria Waszczuk i Dominika Michalczyk, ustalając wynik na efektowne 10:6 dla gospodyń

AZS UEK Słomniczanka Słomniki – AZS AWF Warszawa 10:6 (4:4)
Pietrzyk 3’, 25’, 33’, Sobolewska 7’, 21’, Jaskółka 7’, Malota 11’, 32’, Basta 22’, Michalczyk 38’ – Bartman 3’, Kowalczyk 9’, 12’, Waszczuk 15’, 36’, Olszowska 29’

Wynik dwumeczu: 16:9

Formalnością było także starcie aktualnych futsalowych mistrzyń reprezentujących Uniwersytet Jagielloński z AZS SGGW. W pierwszym meczu krakowianki wygrały 3:0, natomiast w rewanżu na pierwsze trafienie trzeba było czekać aż do 28. minuty. Wówczas Jagiellonkom gola wbiła Weronika Zasowska. Bardzo szybko wyrównała Małgorzata Bartosiewicz, lecz zawodniczki z Warszawy nie zamierzały się poddawać i ponownie, w 32. minucie wyszły na prowadzenie dzięki celnemu uderzeniu Klaudii Dymińskiej. Na gola „Bulwy” krakowianki odpowiedziały w najlepszy możliwy sposób, z nawiązką odrabiając straty. W ostatnich sześciu minutach z trafień cieszyły się Natalia Nosalik, Anna Zapała oraz Małgorzata Bartosiewicz, która strzelając drugiego w tym starciu gola ustaliła wynik na 4:2, a rezultat dwumeczu na 7:2.

AZS UJ Kraków – AZS SGGW Warszawa 4:2 (0:0)
Bartosiewicz 29’, 39’, Nosalik 34’, Zapała 38’ – Zasowska 28’, Dymińska 32’

Wynik dwumeczu: 7:2

W najbliższych dniach poznamy gospodarza Final Four. Turniej finałowy futsalowej Ekstraligi zostanie rozegrany 21 i 22 marca.