Efektowne zwycięstwo na inaugurację

Mistrz Polski efektownie rozpoczął rewanżową rundę ekstraligowych zmagań. Czarne Sosnowiec pokonały gdański AP LOTOS 5:1.

Już w 8. minucie na listę strzelczyń wpisała się Zofia Buszewska, zdobywając (równocześnie z Klaudią Fabovą w meczu Olimpia-Medyk) pierwszą bramkę wiosennej rundy Ekstraligi. Cztery minuty później swoje trafienie dołożyła Agnieszka Jędrzejewicz. Po objęciu prowadzenia Czarne spokojnie kontrolowały grę i wypracowywały kolejne sytuacje; AP LOTOS ambitnie walczył o pierwszą bramkę w historii ligowych pojedynków z sosnowiczankami. Gdy w 42. minucie po ostrym faulu na Jędrzejewicz drugą żółtą kartkę zobaczyła Olga Sirant, przewaga Czarnych jeszcze wzrosła.

W drugiej połowie sosnowiczanki kontrolowały sytuację na boisku i swoje trafienia zaliczyły Patricia Fischerova i ponownie Jędrzejewicz. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu spotkania honorową bramkę zdobyła Klaudia Dymińska. Zaraz potem drugą żółtą kartkę zobaczyła Kinga Bużan i gdańszczanki kończyły mecz w dziewiątkę. Już w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustaliła na 1:5 Veronika Slukova.