Słomniczanka “na szóstkę” w meczu z UW

Zespół AZS UEK Słomniczanka Słomniki nie dał żadnych szans rywalkom i w rewanżowym spotkaniu pewnie wygrał z Uniwersytetem Warszawskim 6:0 i tym samym zameldował się w Final Four Ekstraligi Futsalu.

Zawodniczki Słomniczanki nie mogły wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia spotkania i już w 1’ objęły prowadzenie. Dosłownie po kilku sekundach od pierwszego gwizdka strzał na bramkę UW oddała Natalia Janus, ale nie zdołała zaskoczyć Natalii Mikuły, która wybiła piłkę na róg. Po wznowieniu gry piłkę otrzymała Monika Jaskółka, która uderzyła na bramkę. Jej strzał również został obroniony, ale do piłki natychmiast doskoczyła Katarzyna Włodarczyk posyłając ją do bramki. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po szybko strzelonej bramce, a Katarzyna Włodarczyk świętowała już zdobycie drugiego trafienia dla UEKu. Trener Uniwersytetu Warszawskiego szybko zareagowała prosząc o czas. W 5’ kolejne trafienie dla gospodyń, po podaniu Julii Basty, zdobyła Julia Łoboz. Zespół Słomniczanki praktycznie cały czas rozgrywał piłkę na połowie gości,  jednocześnie nie pozwalając na wyprowadzenie jakiegokolwiek kontrataku.  W 8’ w przeciągu kilku sekund strzał na bramkę oddała Julia Łoboz, a po chwili również Adrianna Sobolewska, ale w bramce UW dobrze spisała się Natalia Mikuła broniąc oba uderzenia. Na dwie minuty przed końcem połowy, prowadzenie dla UEKu podwyższyła Sandra Juszczak, która strzelając z ostrego kąta zdobyła bramkę.

Po przerwie gospodynie nadal dominowały na boisku. Szansę na swoje trzecie trafienie w spotkaniu miała Katarzyna Włodarczyk, ale jej strzał był zbyt mocny i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 25’ nie pomyliła się za to Julia Basta, która strzałem z dystansu podwyższyła prowadzenie Słomniczanki na 5:0. Po zdobytej bramce trener zespołu gospodyń, Krzysztof Kusia zdecydował się na zmianę w bramce i na boisku znalazła się Ewa Ochniak. W 28’ AZS UEK miał kolejną szansę na bramkę po tym, jak Anita Sikora sfaulowała znajdującą się w polu karnym Sandrę Juszczak. Do wykonania rzutu karnego podeszła Monika Jaskółka, ale jej strzał był niecelny i piłka minęła słupek. Po raz kolejny Natalię Mikułę udało się pokonać dopiero Sandrze Juszczak, która w 33’ zdobyła swoją drugą bramkę w meczu. Na 5 minut przed końcem spotkania Uniwersytet Warszawski zastosował wysoki pressing, który zamknął Słomniczankę na własnej połowie. Zespół gości najbliżej zdobycia bramki był w 36’, gdy Emilii Jarzynie udało się przedrzeć przez obronę gospodyń i oddać strzał, ale został on obroniony przez Ewę Ochniak. W ostatnich sekundach Katarzyna Włodarczyk po raz kolejny miała okazję na zdobycie swojej trzeciej bramki, ale kapitalna parada Natalii Mikuły uchroniła zespół od utraty bramki.

W kolejnej rundzie AZS UEK Słomniczanka Słomniki zmierzy się z AZS UJ Kraków.