Kobiecy Futbol
Image default
Ekstraliga Futsal News. Newsy

Efektowne zwycięstwo “Truskawek”. 3 punkty zagrożone tylko przez kwadrans

Kanonada goli w Górznie, i pewne, efektowne zwycięstwo popularnych “Truskawek”. Choć mecz nie rozpoczął się idealnie, to podopieczne Grzegorza Bały udowodniły, że “Team Spirit” to mają na najwyższym poziomie i ostatecznie wygrały aż 9:5.

W mecz lepiej weszły przyjezdne. Już w drugiej minucie za sprawą Anny Kowalczyk wyszły na prowadzenie, i niestety dla gości był to jedyny pozytywny aspekt tej części gry.  Podrażnione piłkarki z Górzna zaczęły mocno pracować na lepszy rezultat. Piłka jednak albo nie chciała słuchać, albo po prostu do bramki wpaść nie chciała.  Sytuacja ta zmieniła się w czternastej minucie. Na przestrzeni kilku sekund bramki zdobyły Natalia Żakiewicz oraz Agata Bała, i to Unifreeze było w lepszej sytuacji.  Piłkarki Marcina Malinowskiego chciały szybko doprowadzić do remisu, ale jeszcze przed przerwą ponownie Żakiewicz, a także Maja Kozłowska oraz Natalia Olszowska doprowadził do pewnego 5:1.

Drugą połowę z “wysokiego C” rozpoczęył gospodynie. Olszowska już w pierwszej minucie drugiej połowy podwyższyła wynik spotkania, i “Truskawki” mogły już tylko kontrolować mecz. Wtedy do akcji wzięła się Aleksandra Marciszewska, strzelając dwa gole, dała jasny sygnał, że Futsal to szybka gra i tu jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Na piłkarki Unifreeze podziałało to jak płachta na byka, i za sprawą Sandry Bukowskiej oraz dwukrotnie Agaty Bały “Truskawki” domknęły mecz, pewnie wygrywając 9:5.

Nie możemy przejść obojętnie wobec wyczynu Anny Kowalczyk, ale jej bramki z 29. oraz 38. minuty tylko lekko osłodziły porażkę warszawianek w 4. kolejkce Ekstraligi.

Dzięki temu zwycięstwu Unifreeze jest wice liderem tabeli, tuż za AZS UAM Poznań. Dla gości porażka oznacza walkę o byt w Ekstralidze niemal do końca. Piłkarki z Warszawy wyprzedzają tylko beniaminka z Białegostoku, który ma mecz mniej.