Grad bramek w Myślenicach. UEK odwrócił losy spotkania.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Jagiellonkami UEK Słomniczanka Słomniki wraca na zwycięskie tory choć musiała gonić wynik w Myślenicach, wróciła z kompletem punktów. Hat-trick skompletowała Julia Szostak.

W poprzedniej kolejce oba zespoły musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. UEK w swojej hali uległ AZS-owi UJ Kraków 3:6, natomiast beniaminek z Myślenic na wyjeździe przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 3:1. Początek meczu dobrze ułożył się dla gospodyń, które po bramce Aleksandry Misiury w 4 minucie objęły prowadzenie. Po 180 sekundach na tablicy w Hali w Myślenicach widniał już wynik remisowy dzięki bramce Klaudii Kubaszek. W pierwszej połowie to zawodniczki z Respektu dwukrotnie pokonały Ewę Ochniak  po strzałach Aleksandry Misiury oraz Zuzanny Węglarz i na przerwę schodziły z dwubramkowym prowadzenie.

Po przerwie UEK szybko zdobył bramkę kontaktową po strzale Julii Szostak. Prawdziwe emocje kibice zgromadzeni w hali w Myślenicach mieli w ostatnich 6 minutach spotkania. W 34. minucie Julia Szostak doprowadziła do remisu. Zaledwie 60 sekund później Natalia Maloty daje prowadzenie przyjezdnym a kropkę nad “i” postawiła Julia Szostak, kompletując swojego hat-tricka na dwie sekundy przed zakończeniem spotkania. Po ciekawym meczu i zdecydowaniu lepszej drugiej połowy zawodniczki ze Słomnik odwróciły losy spotkania i pokonują zespół z Respektu Myślenice 5:3.