EFK: Beniaminek liderem grupy pólnocnej

Wysoka wygrana 1:7 KS Unifreeze Górzno w wyjazdowym meczu przeciwko AZS SGGW Warszawa dała pierwsze miejsce w tabeli beniaminkowi grupy północnej. Lepszy bilans bramek sprawił, że w swoim ostatnim meczu rozegranym w tym roku futsalistki z Górzna wyprzedziły drużynę AZS AWF Warszawa, która uzbierała tą samą liczbę punktów.

Stawką dla drużyny gości było zrównanie się punktami z liderem w tabeli, natomiast cel piłkarek AZS SGGW Warszawa  stanowiło zdobycie pierwszych punktów od początku sezonu. Pierwsze groźne sytuacje stworzyły zawodniczki z Warszawy. W 2 minucie trzy piłkarki AZS SGGW wyprowadziły atak przeciwko trzem zawodniczkom z Górzna. Będąca przy piłce Emilia Wiaderna oddała strzał, który zablokowała Agata Bała. W 3 minucie kolejną szansę dla gospodyń stworzyły same piłkarki z Górzna. Oliwia Szmytkowska popełniła błąd podając do własnej bramkarki, za co sędzia podyktował rzut wolny. Aby lepiej wykorzystać daną sytuację o czas poprosił trener AZS SGGW Paweł Szymańczuk. Po wznowieniu gry na strzał zdecydowała się ponownie Emilia Wiaderna, ale piłka nie trafiła w światło bramki. Po chwili Oliwia Szmytkowska faulowała Emilię Wiaderną i drużyna gospodyń ponownie stanęła przed szansą zdobycia bramki po rzucie wolnym. Tym razem na strzał oddała Agata Pochroń, ale pewną interwencją w bramce Górzna wykazała się Marta Ozimek. Kolejne akcje należały do drużyny gości. W 5 minucie po dograniu od Natalii Żakiewicz strzał oddała Patrycja Polewska, ale został on obroniony przez Natalię Betlińską. Po chwili dwójkową akcję z Natalią Żakiewicz rozgrywała Agata Bała, która po strzale umieściła piłkę w siatce i zdobyła pierwszego gola w tym spotkaniu.

W 10 minucie, po wysokim dograniu jednej z piłkarek SGGW, Magdalena Sztukiewicz niefortunnie trafiła stopą w brzuch bramkarkę Unifreeze Górzno, ale szczęśliwie zawodniczce drużyny gości nic poważnego się nie stało. Mimo kilku obiecujących ataków przeprowadzonych przez obie ekipy, na kolejną bramkę trzeba było czekać aż do 17 minuty. Po dograniu z autu przez Patrycję Polewską piłkę w bramce umieściła ponownie Agata Bała. Kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia miała Sandra Bukowska. W 19 minucie po wysokim dograniu od swojej kapitan oddała strzał, który został zablokowany przez Agatę Pochroń. Kolejna próba była już skuteczniejsza i w ostatniej minucie pierwszej połowy piłkarka drużyny z Górzna strzeliła bramkę.

Po przerwie piłkarki KS Unifreeze Górzno częściej wyprowadzały ataki na bramkę przeciwniczek i Natalia Betlińska nieraz musiała ratować swoją drużynę przed utratą kolejnego gola. w 25 minucie po dograniu z rzutu rożnego na strzał z daleka zdecydowała się Agata Bała, ale piłkę odbiła bramkarka SGGW. Po chwili niecelne podanie Marty Krukowskiej przechwyciła kapitan drużyny z Górzna, ale po jej strzale kapitalną interwencją popisała się znów Natalia Betlińska. Bramkarka AZS SGGW została ponownie pokonana dopiero w 29 minucie, kiedy po dograniu od Patrycji Polewskiej bramkę zdobyła Sandra Bukowska. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku drużyna AZS SGGW nadal dzielnie walczyła. W 33 minucie Emilia Wiaderna doprowadziła do sytuacji 1 na 1, ale górą okazała się bramkarka Unifreeze Górzno. Po chwili po zamieszaniu pod bramką drużyny gospodyń z kontrą ruszyła Weronika Zasowska i po długim rajdzie pokonała Martę Ozimek zdobywając honorową bramkę dla SGGW. Odpowiedź ze strony drużyny gości mogła paść chwilę później po strzale Sandry Bukowskiej, ale tym razem drużynę SGGW uratował słupek. W 36 minucie swojej szansy nie zmarnowała Oliwia Szmytkowska, która podwyższyła wynika na 1:5. Mimo wysokiego prowadzenia drużyna z Górzna wcale nie zamierzała na tym poprzestać. W 39 minucie w sytuacji 1 na 1 po strzale Sandry Bukowskiej bramkarkę SGGW znów uratował słupek. Po chwili zawodniczka Unifreeze Górzno odebrała piłkę Emilii Wiadernej i tym razem już się nie pomyliła pokonując Natalię Betlińską. Nie minęła minuta, a wynik spotkania na 1:7 po dograniu od swojej kapitan ustaliła kolejnym trafieniem Sandra Bukowska.

Mimo jeszcze nierozegranego ostatniego spotkania 5. kolejki, zawodniczki z Górzna pozostaną liderem grupy północnej po pierwszej połowie rozgrywek ligowych. Zawodniczki SGGW Warszawa muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejna okazja na zdobycie pierwszych punktów będzie dopiero po Nowym Roku.