Pierwszy w sezonie mecz Wiktorii Kiszkis, ważne zwycięstwo West Hamu

Nie najlepiej spisuje się w tym sezonie West Ham United. Zespół, który miniony sezon zakończył na ósmym miejscu w tabeli angielskiej ekstraklasy, obecnie walczy o utrzymanie. W niezwykle ważnym spotkaniu WHU udało się jednak pokonać ostatnie w tabeli Bristol City, w czym mały udział miała Wiktoria Kiszkis.

Piłkarkom “Młotów” w ośmiu dotychczasowych spotkaniach udało się wywalczyć zaledwie cztery punkty, co dawało im ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli Women’s Super League. Kluczowe w kontekście walki o utrzymanie starcie zawodniczki West Hamu rozpoczęły jednak bardzo dobrze, obejmując prowadzenie w 11. minucie po samobójczym trafieniu Jemmy Purfield.

Po zmianie stron goście tego meczu potwierdziły swoje umiejętności, strzelając Bristolowi kolejne trzy bramki. Najpierw z umieszczenia piłki w siatce cieszyła się doświadczona Emily van Egmond, która kilka minut później asystowała także przy trafieniu Rachel Daly. Ostatni cios w 86. minucie zadała gospodyniom Martha Thomas, która ustaliła rezultat na 0:4.

W 90. minucie swoją szansę po raz pierwszy w tym sezonie ligowym dostała Wiktoria Kiszkis, dla której był to w ostatnim czasie dopiero drugi mecz w meczowej kadrze WHU. Spotkanie 8. kolejki z Chelsea w całości przesiedziała na ławce. Wynik z Polką na placu gry nie uległ już zmianie. Druga z naszych rodaczek w ekipie z Londynu – Wiktoria Fronc w trwającej kampanii nie miała jeszcze okazji usiąść wśród rezerwowych seniorskiego zespołu West Hamu.

Po dzisiejszym zwycięstwie “Młoty” mają na swoim koncie siedem punktów, co oznacza pięć “oczek” przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Bristolem.