fbpx

EFK: Bezbramkowy remis w Gdańsku

Ostatnie spotkanie 5. kolejki grupy północnej pomiędzy AZS UG Gdańsk i AZS UW Warszawa zakończyło się bezbramkowym remisem. Po zaciętym boju stoczonym w Gdańsku oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Na początku spotkania drużyna z Gdańska zostawiała dużo swobody ekipie gości, która swoje ataki kończyła strzałem na bramkę. Bramkarka AZS UG Gdańsk po pierwszych 4 minutach meczu miała za sobą kilka udanych interwencji. W 3. minucie po podaniu od Julity Sterbickiej na bramkę uderzała Katarzyna Jeryng, ale strzał wybroniła Weronika Wieżynis. Odbitą piłkę próbowała dobijać jeszcze Julita Sterbicka, ale znów górą była bramkarka drużyny z Gdańska. Chwilę później świetnym podaniem do Julity Sterbickiej wznowiła grę z własnej bramki Zuzanna Nikisz, ale po strzale napastniczki drużyny z Warszawy znów górą była Weronika Wieżynis. W kolejnych minutach swoje ataki zaczęły wykańczać również zawodniczki AZS UG Gdańsk. Na bramkę uderzały m. in. Karolina Pawłowska oraz Lidia Sowińska, ale strzały te nie były wyzwaniem dla Zuzanny Nikisz. W 8. minucie akcję Natalii Świętoniowskiej nieprzepisowym zagraniem przerwała Paulina Pokraśniewicz, za co została ukarana żółtą kartką. Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydowała się kapitan drużyny z Gdańska, ale po strzale piłka poleciała nad bramką. W 10 minucie bliska zdobycia bramki była Lidia Sowińska, ale po jej strzale piłka trafiła w słupek. Drużyna z Gdańska nie zamierzała odpuszczać i przeszła do wysokiego pressingu pozostawiając 3 zawodniczki na połowie przeciwnika.  W 15 minucie o czas poprosił trener AZS UG Gdańsk, Tomasz Aftański. W 16 minucie na bramkę UW strzelała Natalia Świętoniowska, ale piłkę złapała Zuzanna Nikisz. Po szybkim wznowieniu gry przez bramkarkę UW piłkę otrzymała Julita Sterbicka, ale po jej strzale piłka trafiła w słupek. Z kolei w 18. minucie na bramkę UW  strzelała  z ostrego kąta Izabela Pawłowskaj . Po obronie Zuzanny Nikisz piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale zespół z Gdańska nie potrafił już zagrozić bramce gości.

Po przerwie przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia bramki przeciwnika. W 31 minucie okazję na zmianę wyniku miała Lidia Sowińska. Otrzymała podanie po przechwycie piłki na połowie UW przez Wiktorię Fidurską, które doprowadziło do wyjścia z bramki przez Zuzannę Nikisz. Po sprytnym zagraniu kapitan AZS UG Gdańsk droga do bramki wydawała się otwarta, ale strzał ostatecznie zablokowała Julia Przybyłkowicz. W 33. minucie swoją szansę na zdobycie bramki miały futsalistki z Warszawy. Tuż przed polem karnym Katarzyna Jeryng została sfaulowana przez Natalię Świętoniowską. Do wykonania rzutu wolnego podeszła Julita Sterbicka, która aż trzykrotnie uderzała na bramkę gospodyń, ale wszystkie jej strzały trafiały w mur i ostatecznie udało się wywalczy jedynie rzut rożny. Chwilę później zawodniczka AZS UW stworzyła sobie jeszcze lepszą okazję na zdobycie bramki. Przecięła podanie Wiktorii Fidurskiej i była sam na sam z bramkarką AZS UG Gdańsk, ale jej strzał trafił prosto w Weronikę Wieżynis, która zwycięsko wyszła z tego pojedynku. Wynik nadal nie ulegał zmianie i w 39. minucie o czas poprosiła trener zespołu z Warszawy, Maria Wąsowska. W samej końcówce spotkania ostatni atak przeprowadzały zawodniczki AZS UW Warszawa. Ze środka boiska piłkę wyprowadziła Julia Przybyłkowicz, która podała do Katarzyny Jeryng, następnie piłka trafiła do Pauliny Pokraśniewicz. Zawodniczka z Warszawy próbowała strzelać, ale w porę wślizgiem ubiegła ją bramkarka AZS UG Gdańsk i w tym momencie zawyła syrena kończąca spotkanie.

Oba zespoły zagrały dosyć ostrożnie, ale podział punktów raczej nie zadowala żadnej z drużyn. Na koniec pierwszej rundy rozgrywek wyżej w tabeli pozostają zawodniczki z Warszawy, ale w zasadzie obu ekipom grozi brak udziału w fazie Play-Off oraz barażowe spotkania o pozostanie w Ekstralidze.

Ekstraliga Futsalu – 5. kolejka
AZS UG Gdańsk – AZS UW Warszawa 0:0

Kartki :  – Pokraśniewicz (żk)

AZS UG Gdańsk – Wieżynis (Dziurdź) – Pawłowska (Kpt.), Świętoniowska, Flegel, Sowińska – Krygier, Gonciarz, Dziadura, Dziewanowska, Fidurska, Pawlikowska

AZS UW Warszawa – Nikisz (Mikuła) – Przybyłkowicz (Kpt.), Jeryng, Gołębiowska, Jarzyna – Kacalak, Sterbicka, Sikora, Pokraśniewicz, Pindelska

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyPolskaZagranica

Leave a Reply