fbpx

GKS Katowice przedstawił plan przygotowań, większość sparingów z rywalkami z zagranicy

Poznaliśmy plan zimowych przygotowań kolejnego klubu Ekstraligi. GKS Katowice zapowiedział rozegranie w styczniu i lutym pięciu meczów sparingowych, większość z rywalkami zagranicznymi.

Treningi drużynowe „GieKSa” zakończyła w miniony piątek i przez równo miesiąc piłkarki będą teraz ćwiczyć indywidualnie. Do zespołowych ćwiczeń wrócą 11 stycznia. Trzynaście dni później podopieczne Witolda Zająca przystąpią do pierwszego sparingu. Ich przeciwniczkami będzie walczący o awans do czeskiej ekstraklasy Baník Ostrawa. 30 stycznia katowiczanki czeka natomiast potyczka z mistrzyniami Polski, Górnikiem Łęczna.

Luty zawodniczki GKS-u rozpoczną od sparingu z przedstawicielkami słowackiej ekstraklasy. Będzie to Spartak Myjava, bądź MŠK Žilina. Drugim krajowym przeciwnikiem „GieKSy” podczas zimowych przygotowań będzie beniaminek Ekstraligi, TS ROW Rybnik. 27 lutego Polki czeka natomiast niełatwe zadanie zmierzenia się z najlepszym klubem Słowacji, Slovanem Bratysława, co jednocześnie zakończy serię sparingów.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej Ekstraligi zostanie rozegrana w pierwszy weekend marca. GKS Katowice w połowie sezonu plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów po 11 rozegranych spotkaniach.

Plan zimowych przygotowań GKS-u Katowice:
11 stycznia: powrót do treningów
24 stycznia: sparing – Baník Ostrawa (Czechy)
30 stycznia: sparing – Górnik Łęczna
6 lutego: sparing – Spartak Myjava/MŠK Žilina (Słowacja)
13 lutego: sparing – TS ROW Rybnik
27 lutego: sparing – Slovan Bratysława (Słowacja)

 

fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsy
EkstraligaFutsalNewsy

Leave a Reply