EFK: Derby Małopolski dla Słomniczanki Słomniki

W  Ekstraligowych derbach Małopolski, Słomniczanka Słomniki pewnie pokonuje aktualnego mistrza Polski AZS UJ Kraków po dwóch trafieniach Sandry Juszczak oraz  Natalii Janus.

W tym sezonie do rozgrywek obie drużyny przestąpiły ze zmienionymi składami.  W drużynie gości wystąpiła Julia Szostak , która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Słomniczanki. Jak na derby już od 1. minuty spotkania było ciekawie,  groźną akcję przeprowadziły zawodniczki Słomniczanki jednak akcję z prawej strony nie zdążyła zamknąć Matyja. W 3. minucie Sandra Juszczak zdobywa pierwszą bramkę dla Słomniczanki. Jest to jej pierwsza bramka w tym sezonie. Po stracie bramki Uj szybko chciał doprowadzić do remisu jednak strzał Klaudii Gęślak, świetnie broni Wioletta Myjak. W 8. minucie spotkania Julia Szostak nieprzepisowo powstrzymuję Monikę Jaskółka za co otrzymuję żółtą kartkę.  W  9. minucie po raz czwarty faulowane zostały już zawodniczki Słomniczanki. W 10. minucie spotkania Słomniczanka podwyższa na 2:0. Świetną indywidualną akcję z prawej strony  kapitanka zespołu Natalia Malota , zagrywa piłkę do Natalii Janus, która pewnie pokonuje  bramkarkę gości.  Zaledwie 30. sekund później  Jagiellonki  po strzale Juli Szostak zdobywają bramkę kontaktową. W 14. minucie  groźny kontratak  przeprowadziły gospodynie jednak strzał Juszczak instynktownie  nogą na rzut rożny odbija  Denisa Mochnacka. W 16. minucie  spotkania świetną akcję przeprowadziła Janus wychodząc  z własnej połowy zagrywa do  Magdaleny Matyja , która odgrywa do Natalii Janus  ta z bliskiej odległości pokonuje Mochnacką zdobywając drugą bramkę w tym meczu a trzecią dla swojego zespołu.

Po zmianie stron mecz nam się wyrównał. Mamy groźnie akcję  po jednej i drugiej stronie jednak dobrze interweniują bramkarki.  Bramkarce Słomniczanek  strzałami z daleka próbowały zagrozić Maronde, Dudziak, jednak na posterunku była Wioletta Myjak. Po drugiej stronie aktywna była Jaskółka, która raz po raz sprawdzała umiejętności Denisy Mochnackiej. W 35. minucie spotkania 5 faul zanotowały  Słomniczanki. Zaledwie 3 minuty później świętą kontrę przeprowadzają gospodynie  po indywidualnej akcji Matyji do pustej bramki piłkę wija Juszczak zdobywając druga bramkę w dzisiejszym meczu a czwartą dla gospodarzy.

W dniu dzisiejszym drużyna Słomniczanki Słomniki była skuteczniejsza w meczu z  aktualnym Mistrzem polskim i zasłużenie zdobyła komplet punktów w derbach Małopolski.