EFK: Jagiellonki nie pozostawiły złudzeń

W meczu zamykającym 5. kolejkę Ekstraligi kobiet  AZS UJ Kraków podejmował zespół Wierzbowianki Wierzbno. Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie, gdyż zajmowały odpowiednio 5 i 6 miejsce w tabeli.

Jak na derby przystało mecz już pierwszych minut był ostry i wyrównany. Już 30 sekundzie spotkania drużyna goście łapią 1. faul . Rzut wolny wykonuje  Ładocha zagrywa do Szostak, która strzela mocno jednak prosto w bramkarkę Wierzbowianki. W odpowiedzi po indywidualnej akcji Patrycji Sarapaty, Mochnacka odbija piłkę na rzut rożny. W drugiej minucie spotkania Patrycja Sarapata została napomniana żółtą kartka za faul na Zuzannie Maronde. W 4 minucie spotkania dwukrotnie Patrycja Sarapata szukała swojej szansy na zdobycia pierwszej bramki jednak jej mocny strzał minimalnie mija bramkę Mochnackiej . W 5 minucie już trzeci faul zanotowały zawodniczki przyjezdnych. W 7 minucie spotkania zawodniczki Uj powinny wyjść na prowadzenie . Po zagraniu z rzutu rożnym Julia Szostak uciekła zawodniczkom Wierzbowianki jednak jej strzał świetnie broni bramkarka gości. Minutę później gospodynie przeprowadzają kolejny groźną akcję , Julia Szostak zagrywa do Zuzanny Maronde, która strzela na bramkę przyjezdnych jednak Kamila Słaboń odbija piłkę na rzut rożny. W 9 minucie spotkania nieprzepisowo akcję gospodyń  przerywa Patrycja Sarapata. Jest to już 5. przewinienie  Wierzbowianki. W 11 minucie spotkania na prowadzenie wychodzą zawodniczki gości, po kuriozalnym błędzie Mochnckiej , która za długo przy nodze trzymała piłkę do której doskoczyła Patrycja Sarapata i wbiła ją do bramki Jagiellonek. Zaledwie  20.sekund później gospodynie doprowadzają do remisu, po koronkowej akcji Zuzanna Maronde zagrywa do Julii Szostak, która piętką kieruje piłkę do bramki przyjezdnych. W 14. minucie spotkania gospodynie mają przedłużony rzut karny, strzał Julii Szostak broni Kamila Sadłoń . Zaledwie trzy  minuty później  Julia Szostak dwukrotnie zagrażała bramce przyjezdnych ale kolejny raz świetnymi interwencjami popisała się bramkarka gości. W 19.minucie spotkania gospodynie wychodzą na podwyższenie  wyniku  były zawodniczki z krakowskiego zespołu, które miały kolejny przedłużony rzut karny. Do piłki podeszła Zuzanna Maronde a jej mocny strzał odbił się tylko od poprzeczki bramki strzeżonej przez Sadłoń.

Po zmianie stron już swojej pierwszej akcji, goście mogły doprowadzić do remisu. Po przechwycie Patrycja Sarapata wychodzi sam na sam z bramkarką krakowianek jednak strzela prosto w nogi Mochnackiej .Po tej akcji mocno przycisnęły gospodynie, które to w 25. minucie spotkania podwyższają na 3:1 a na listę strzelczyń wpisała się Julia Godyń. Dwie minuty później ponowienie przypomniała o sobie Julia Godyń, która strzałem z ostrego kąta zdobywa czwartą bramkę dla gospodyń. W 29 minucie Patrycja  Sarapata próbowała zagrozić bramce krakowianek  jednak strzela był mocno niecelny. Jagiellonki , które zdominowały drugą część spotkania i 30. minucie  po strzale Aleksandry Hynek zdobywają piątą bramkę. W 36 minucie przed szansą na zmianę wyniku były ambitnie walczące zawodniczki Wierzbowianki jednak strzał Mai Szafran był minimalnie obok bramki AZS-u. Minutę później Julia Zielińska była blisko zdobycia drugiej bramki dla przyjezdnych, jednak jej strzał trafia w słupek bramki strzeżonej przez Magdalenę Syrek. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy miała na to głównie wpływ słabsza druga połowa przyjezdnych.