EFK: Pewna wygrana Słomniczanki Słomniki w Warszawie

AZS UEK Słomniczanka Słomniki zapewniła sobie awans do Final Four Ekstraligi pokonując w rewanżowym spotkaniu AZS AWF Warszawa 1:5, a w całym dwumeczu 2:8.

Drużyna gości bardzo szybko otworzyła wynik spotkania, a pierwszy gol padł po zaledwie kilkudziesięciu sekundach od gwizdka rozpoczynającego mecz. Bramkę zdobyła Federica Dall’ara, a asystę Magdalena Matyja.  Awans drużyny z Bielan do dalszej fazy rozgrywek stawał się coraz trudniejszy, ale zawodniczki z Warszawy się nie poddawały i próbowały odrabiać straty. W 5. minucie bliska wyrównania była Natalia Olszowska, ale po jej strzale piłka trafiła jedynie w słupek. W 9. minucie nieuwagę zawodniczek zespołu gości wykorzystała Dominika Dymitrowicz, która natychmiast dobiegła do pozostawionej przed polem karnym piłki, jednak jej strzał został ostatecznie zablokowany. W 12. minucie długim prowadzeniem piłki niemal z pod własnej bramki popisała się Justyna Bartman, ale po jej strzale piłkę wybiła broniąca bramki Słomniczanki Wioletta Myjak. Drużyna gości również wyprowadzała groźne ataki, a jeden z nich w 15. minucie efektownym strzałem pod poprzeczkę wykończyła Kamila Komisarczyk, ale strzegąca bramki AWFu Klaudia Kowalska piękną paradą tym razem uchroniła swoją drużynę od utraty kolejnej bramki. W 18. minucie po wielu próbach drużynie gospodyń udało się w końcu doprowadzić do wyrównania, a bramkę zdobyła kapitan Magdalena Zduńczyk. Chwilę później zawodniczki z Bielan były bliskie objęcia prowadzenia, kiedy z okolic połowy boiska mocny strzał oddała Natalia Olszowska, ale Wioletta Myjak tym razem nie dała się pokonać i zdołała wybić piłkę. Radość zespołu z Warszawy po zdobyciu wyrównującego gola nie trwała jednak długo i w 19. minucie po nieskutecznym strzale Natalii Maloty piłkę dobiła Magdalena Matyja i drużyna AZS UEK Słomniczanka Słomniki ponownie objęła prowadzenie. W samej końcówce pierwszej połowy AWF mógł jeszcze wyrównać, ale dobrego podania Natalii Olszowskiej nie zdołała wykorzystać Klaudia Kowalska i po jej strzale piłka powędrowała obok słupka.

W drugiej części spotkania bramki zdobywał już tylko zespół gości. W 25. minucie sprytne wykonanie stałego fragmentu poprzez wycofanie piłki na niepilnowany środek boiska wykorzystała Magdalena Matyja, która mocnym strzałem zdobyła swoją kolejną bramkę. Dla zespołu z Bielan strata do odrobienia stawała się coraz większa, a czas ubywał i od 28. minuty Klaudia Kowalska sporadycznie zaczęła opuszczać własną bramkę, by wesprzeć drużynę podczas konstruowania ataku, ale zawodniczki z Warszawy nie potrafiły tego wykorzystać i chwilę później z zdobycia kolejnej bramki cieszył się zespół gości. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Monika Jaskółka, która podobnie jak wcześniej Magdalena Matyja również zdobyła bramkę po strzale niemal z połowy boiska. W 35. minucie przy wysokim prowadzeniu Słomniczanki, trener Krzysztof Kusia zdecydował się zmienić bramkarkę i w miejsce Wioletty Myjak na boisku pojawiła się Ewa Ochniak. W samej końcówce spotkania wynik ustaliła Magdalena Matyja, która minęła bramkarkę AWFu  Klaudię Kowalską i posłała piłkę do pustej bramki zdobywając swoje trzecie trafienie w tym meczu.

Drużyna AZS UEK Słomniczanki Słomniki bez większych problemów pokonała AZS AWF Warszawa. Zespołowi z Warszawy w tym spotkaniu zabrakło skuteczności przy wykańczaniu własnych ataków, która we wcześniejszej fazie rozgrywek pozwoliła zdobyć mistrzostwo grupy północnej.