EFK: Jagiellonki oddają koronę. Unifreeze zagra o medale

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym broniący mistrzowskiego tytułu AZS UJ Kraków przegrał 1-3 z Unifreeze Górzno i odpadł z rozgrywek. W pierwszym meczu był remis 5-5.

Krakowianki zakończyły udział w rozgrywkach Ekstraligi futsalu sezonu 2020/21 w bardzo kiepskim stylu. Przyjezdne przystąpiły do meczu z jedną, słownie jedną rezerwową zawodniczką z pola, a mimo to zachowały więcej sił niż ekipa z Krakowa!

Pierwsza połowa była widowiskiem słabym, ale na pewno nie zwiastowała kłopotów AZS UJ. Gospodynie dominowały, rozgrywały się z każdą minutą i w końcu rozegrały jedną akcję, po której Maronde skierowała piłkę do pustej bramki. W tym momencie wszystko było w rękach AZS UJ, nikt bowiem nie spodziewał się, że “oddychające rękawami” zawodniczki z Górzna będą w stanie coś w tym meczu zdziałać. A zdziałały i będąc lepsze w drugiej połowie zapewniły sobie awans do Final Four.

Najpierw Bała wyłożyła piłkę do “pustaka” Żakiewicz, której nie pozostało nic innego jak strzelić bramkę. Na minutę i 55 sekund przed końcem Bała znalazła piłką Kozłowską której udało się piłkę wcisnąć do bramki Mochnackiej. Wynik 1:2 dawał awans popularnym “Truskawkom”. Wtedy do akcji wszedł sędzia czasowy i “przespał” dwie akcje, nie puszczając zegara. Przyjezdne jednak na 3 sekundy przed syreną końcową upokorzył Jagiellonki. Gdy na zegarze widniał czas 19:57 ponownie Bała oddał piłkę do Polewskiej a tak dokonała dzieła zniszczenia.

W pierwszym spotkaniu padł remis 5:5 i w ten oto sposób w Final Four obok Rekordu, UAM-u oraz AZS UEK Słomniczanki zobaczymy właśnie Unifreeze

Ćwierćfinał Paly Off
AZS UJ Kraków – Unifreeze Górzno 1:3(1:0)
12′ Maronde – 34′ Żakiewicz, 39′ Kozłowska, 40′ Polewska

AZS UJ: Mochnacka – Stachurska, Szostak, Kubaszek, Ładocha oraz Godyń, Hynek, Dudziak, Porada, Dul, Trytek, Talaga, Maronde.

Unifreeze: Ozimek – Polewska, Bała, Szczytkowska, Żakiewicz oraz Kozłowska.

autor: Paweł Panuś/Sebastian Godyla