EFK: Rekord demoluje Wandę!!

Bezlitosny Rekord wykorzystał pełną moc na koniec roku. Bielskie piłkarki z pełnym impetem wykorzystały każdą ze stworzonych szans. Pewnie pokonały AZS UP Wandę Kraków, wynik dwucyfrowy osiągając tuż po rozpoczęciu drugiej części gry.

Mecz rozpoczęły przyjezdne, ale Rekord od pierwszej sekundy mocno przycisnął, czego efektem były strzały Magdaleny Skolarz oraz Wiktorii Nowak, ta druga już w 48 sekundzie meczu po podaniu z autu ustrzeliła pierwszego gola. Przewaga bielskiego Rekordu zarysowała się właściwie od razu. Do dało efekt w postaci drugiej bramki. Magdalena Knysak idealnie obsłużyła prostopadłym podaniem Katarzynę Włodarczyk, a ta stojąc oko w oko z Patrycją Turczyn, po prostu umieściła piłkę w bramce.

W piątej minucie Anna Staszczyk z Wandy chciała wykorzystać błąd w ofensywie Rekordu, przemknęła lewą stroną parkietu całą długość, ale jej strzał miną bramkę strzeżoną przez Natalię Majewską. W poczynania bielszczanek wkradły się nerwy, faulowana była Monika Markiewicz, ale rozegranie rzutu wolnego podopiecznych Piotra Pastuszko było mizerne.

Indywidualne błędy Rekordu szybko poszły w niepamięć, i podopieczne Samuela Janii zaczęły grać „swoją” piłkę. Dużo podań, i konsekwentne zbliżanie się do bramki rywalek, dało kolejnego gola. Z rożnego piłkę na nogę otrzymała Magdalena Knysak, i pewnym strzałem pokonała Turczyn.

Po trzecim faulu Rekordu mecz trochę opadł z tempa, ale cały czas gospodynie miały go pod kontrolą. Po dziesięciu minutach gry, na palcach jednej ręki można było policzyć akcję w stronę bramki Majewskiej. Za to Rekord nadal atakował. Po jednym z fauli do wykonania rzutu wolnego podeszłą Magdalena Knysak. Mocny, precyzyjny strzał po ziemi, i gospodynie niczym na polowaniu… zdobywają gola nr 5. Nie minęło kilka sekund, a ponownie Nowak została obsłużona doskonałym podaniem i podwyższyła wynik spotkania.

Rozpędzony Rekord zabierał wszystko, co wpadało w ręce, a właściwie nogi piłkarek. Do mających w tym momencie po dwa gole Nowak i Knysak dołączyła Katarzyna Włodarczyk, oddając w 13 minucie precyzyjny strzał w stronę Patrycji Turczyn. Jeszcze przed przerwą dwudziestodwuletnia bramkarka Wandy musiał wyciągnąć piłkę z bramki po raz siódmy. Piękną podcinką popisała się Magdalena Skolarz, a piłka znalazła drogę do siatki.

Rekord rządził, Rekord dzielił… a przede wszystkim bawił swoich kibiców przed ekranami smartfonów. Cóż może być lepszego niż pokaźne zwycięstwo na zakończenie roku! A to mogło być jeszcze okazalsze gdyby nie obroniony karny Patrycji Turczyn w 15 minucie meczu, którego wykonywała Magdalena Knysak.

Drugą połowę z wysokiego „C” zaczęły futsalistki z „czarnego lasu”. Dwójkowa akcję Knysak – Nowak wykańcza Wiktoria, pakując piłkę do bramki tego popołudnia po raz trzeci. Chwilę później mimo dobrej obrony Turczyn do piłki dopada Karolina Czyż, i wobec dobitki bramkarka Wandy musiała uznać wyższość.

Krakowianki w tym meczu nie miały żadnych atutów. Dodatkowo już 23 minucie meczu Karolina Czyż ustrzeliła gola “dwucyfrowego”.  A po kolejnych trzech minutach tablica świetlna pokazywała już 11:0. Do notesu sędziego jako strzelec gola trafiła Katarzyna Moskała.

Kolejne gole to już pokaz siły. Bramki w odstępie kilku sekund zdobył Knysak (trzecią tego popołudnia), oraz Skolarz (drugą). Na dziesięć minut przed końcem spotkania wynik 13:0 pokazywał jaką siłą dysponuje w tym roku bielski Rekord. Jakby tego było mało, do własnej bramki niefortunnie piłkę skierowała Anna Zabagło. Na pięć minut przed końcem Klaudia Nowacka potężnym strzałem zaskoczyła bramkarkę AZS-u UP. Piętnasty gol w tym meczu i chyba miano jednego z najwyższych o ile nie najwyższego wyniku fustalowego było coraz bliżej.

W końcówce meczu trener Jania wpuścił na parkiet zawodniczki które grywały mniej w tym sezonie. TO zaowocowało bramką dla gości. Szybką kontrę golem zakończyła Anna Staszczyk. Mimo wszystko w tym meczu bezdyskusyjnie lepsze były gospodynie. Które zaserwowały swoim kibicom naprawdę mocny i jasny przekaz “W tym roku dołączymy do naszych kolegów. W tym roku będziemy mistrzyniami”