EFK: Remis w meczu na szczycie, AWF mistrzem grupy północnej

W ostatnim meczu grupy północnej drużyna AZS AWF Warszawa zremisowała z drugim w tabeli zespołem AZS UAM Poznań 2:2, co wystarczyło do obrony pozycji lidera w grupie.

Drużyna z Poznania po 9 kolejkach traciła do liderek 2 punkty i przyjechała do stolicy z nadziejami na zwycięstwo, ale to zawodniczki z Warszawy lepiej rozpoczęły spotkanie. Już w 1. minucie dogodną sytuację na strzelenie bramki z rzutu wolnego miała Anna Kowalczyk, która została sfaulowana przez Sandrę Lichtenstein, ale jej próbę obroniła Dominika Dewicka. Piłkarki z Bielan objęły prowadzenie dwie minuty później. Zbyt czytelne podanie Alicji Zając przechwyciła Anna Furmaniak, która po dwójkowej akcji z Anną Kowalczyk, umieściła ostatecznie piłkę w bramce zespołu z Poznania. W 7. minucie szansę na wyrównanie miała Sandra Lichtenstein, ale nie zdołała wykorzystać świetnego podania Laury Czudzińskiej. W 8. minucie zawodniczka UAM Poznań straciła piłkę na rzecz Anny Furmaniak, która samotnie wyprowadziła kontrę po skrzydle i ponownie pokonała Dominikę Dewicką, podwyższając prowadzenie AZS AWF na 2:0. Po stracie drugiej bramki o czas poprosił trener drużyny gości, Wojciech Weiss. Krótka przerwa poskutkowała i zawodniczki z Poznania częściej zaczęły wykańczać swoje akcje strzałem na bramkę. W przeciągu kilku minut na bramkę AWF uderzały Sandra Lichtenstein, Alicja Zając oraz Paula Fronczak, ale za każdym razem górą była broniąca bramki drużyny z Bielan, Klaudia Kowalska. W 11. minucie błąd Joanny Krzyżanowskiej wykorzystała Zuzanna Sawicka, ale jej strzał również obroniła bramkarka AWFu. Dopiero w 13. minucie drużynie gości udało się zdobyć pierwszą bramkę, a piłkę w siatce po podaniu Patrycji Sutkowskiej zamieściła Zuzanna Sawicka. Tuż przed końcem I. połowy, drużyna gości miała wyśmienitą szansę na wyrównanie, ale po otrzymaniu podania od Alicji Zając, Elizy Ostrowska posłała piłkę obok słupka.

W drugiej części spotkania przez długi czas żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku. Zespół z Poznania długim rozgrywaniem na połowie przeciwnika starał się znaleźć dogodny moment na oddanie strzału, natomiast drużyna AWF była w stanie wyprowadzać kontrataki za pomocą dalekiego dogrania z własnej bramki w okolice pola karnego drużyny przeciwnej. Wynik uległ zmianie w 32. minucie gdy po faulu Natalii Olszowskiej na Zuzannie Sawickiej sędzia podyktował rzut wolny. Wykonała go Patrycja Falborska, która podała w okolice pola karnego do Zuzanny Sawickiej, jednak zawodniczka z Poznania nie miała możliwości oddania strzału i wycofała piłkę do Patrycji Sutkowskiej, która strzałem z daleka zaskoczyła Klaudię Kowalską i zdobyła bramkę wyrównującą. Chwilę później zawodniczki z Poznania mogły objąć prowadzenie. Będąca z piłką na prawym skrzydle Patrycja Falborska, próbowała podać na drugą stronę do Patrycji Sutkowskiej, stwarzając w ten sposób groźną sytuację, ale w porę podanie przecięła Klaudia Kowalska i zapobiegła dalszemu rozwojowi akcji. W samej końcówce spotkania dwukrotnie wyśmienitą okazję na objęcie prowadzenia dla drużyny z Warszawy miała Anna Furmaniak. W 39. minucie tuż przed polem karnym przechwyciła wysoką piłkę i oddała strzał, który trafił w słupek, a w ostatnich sekundach spotkania samotnie wyprowadziła kontratak po skrzydle, który zakończyła strzałem trafiając w boczną siatkę.

Zawodniczki z Bielan zasłużenie zostały mistrzyniami grupy północnej, a remisując z wiceliderkami w ostatnim meczu przed fazą Play-Off, nie poniosły porażki w żadnym z 10 spotkań.