EFK: Rolnik bliżej Final Four. Pewna wygrana nad AZS UP Wandą

Do tak grającego Rolnika jesteśmy przyzwyczajeni. Ładna dla oka gra, korzystny wynik, to jest wszystko, do czego nasz piłkarki z Opolszczyzny przyzwyczaiły. Mecz jednak mógł zacząć się od mocnej tragedii.

Spotkanie zaczęło się z wysokiego „C” dla przyjezdnych. W drugiej minucie meczu Małgorzata Gruca kąśliwie uderzyła z ostrego kąta, zaskoczona Andżelika Dąbek odprowadziła wzrokiem piłkę, która uderzyła od spojenia słupka z poprzeczką od wewnętrznej strony i wypadła w pole gry. Chwilę później Kinga Ejzel z Rolnika, uderzała na bramkę, ale piłka nie chciała jeszcze znaleźć drogi do bramki. Dopiero początkiem 11. minuty uderzenie Ilony Kujawskiej znalazło drogę do bramki. Kamila Kawula dobrze interweniowała, ale luka pod ręką była na tyle spora, że piłka zdążyła się wtoczyć do bramki przed powtórną interwencją.

W czternastej minucie mogło być 2:0. Na ratunek Kawuli przybyła poprzeczka po soczystym uderzeniu Nicol Wojtas z dwunastego metra, za chwilę to Ilona Kujawska sprawdziła wytrzymałość poprzeczki na hali przy ul. Kościuszki. Dla mozolnie rozpędzających się podopiecznych Stanisława Dyji był to wyraźny sygnał do poprawy skuteczności.

Te szansę wykorzystały Rolniczki w odstępie kilku sekund. Najpierw Nicol Wojtas pokonała bramkarkę strzałem z dystansu, by tuż po wznowieniu znaleźć się odpowiednim miejscu pod bramką, i skierować tam piłkę po idealnym podaniu.

W 25. minucie dogodną trójkową akcję zaprzepaściły piłkarki z „Grodu Kraka”. Mając przed sobą tylko Andżelikę Dąbek, brakło rozpędzonym piłkarkom Piotra Pastuszko boiska. Rolnik jednak kontrolował poczynania na parkiecie. Nie bez znaczenia była także postawa w bramce Andżeliki Dąbek, która co mogła, wybroniła.

Tym zwycięstwem Rolnik mocno przybliżył się do Final Four, a już na pewno zobaczymy go w fazie Play Off. W ostatnim meczu piłkarki z Głogówka zagrają ze Słomniczanką i korzystny wynik zapewni im 3 miejsce w grupie południowej. Diametralnie inaczej wygląda sprawa AZS-u UP Wandy Kraków, który do samego końca drżeć będzie o ligowy byt, mając dwa oczka więcej od Wierzbowianki.

Ekstraliga Futsalu – 9. kolejka
LKS Rolnik B. Głogówek – AZS UP Wanda Kraków 3:0 (3:0)
11′ Kujawska, 17′, 17’Wojtas

kartki: Wojtas [ż/k] – Gruca  [ż/k], Będkowska [ż/k]

Rolnik: Dąbek (Dominiczak) – Pawłowska, Kujawska, Juchno, Kiersztajn – Ejzel, Sobkowicz, Wojtas, Hlukha, Duda, Kościelniak, Misiak, Chruściel

AZS UP: Kawula ( Lipnicka) – Kurkiewicz, Zaporowska, Gruca, Rusek – Będkowska, Markiewicz, Rygowska, Staszczak, Klimas, Kasperek