[Ekstraliga] Bez Jaszek też można. Czarne ogrywają ROW

Czarne Sosnowiec zgodnie z planem, wygrywają kolejny mecz. Robią kolejny ważny krok w stronę mistrzostwa Polski. Mistrzostwa, które może tu powrócić po dwudziestu latach.

Już w pierwszej akcji meczu mocno musiała napracować się Anna Szymańska, dobre prostopadle podanie do Priscilli Hagan i Szymańska z trudem wybiła na rzut rożny. Efekt zaskoczenia jednak szybko minął i to Czarne Sosnowiec zakotwiczył na połowie ROW-u. Składnych akcji gości jak na lekarstwo, niestety dla kibiców Czarne dostosowały się poziomem. W osiemnastej minucie mamy pierwszą poważną akcję gospodyń. Kostova idealnie podaje do Jędrzejewicz, tak kładzie na ziemi Patrycję Dulak i kieruje piłkę do pustej bramki. Przewaga podopiecznych Sebastiana Stemplewskiego zaczyna się mocno zarysowywać. Efektem jest główkowy pin-pong po jednym z rzutów rożnych. Stojąca bardzo blisko Dulak Fischerova bez problemu kieruje piłkę pod samą poprzeczkę i od dwudziestej szóstej minuty mamy już 2:0. Czarne wymieniają w tym mecz sporą ilość podań, dobrze krosowe długie piłki na lewe skrzydło dają się mocno we znaki drużynie z Rybnika. Często zmuszane do szybkich powrotów pod własną bramkę wybijają piłkę w corner.

Druga połowa, a przynajmniej jej początek niczym nas nie zaskoczył, ROW głęboko cofnięty, Czarni nacierają raz po raz. Efektem tych natarć jest faul w polu karnym gości. W 51. minucie Martyna Wiankowska podwyższyła wynik spotkania golem z „wapna”. Kolejny gol podrażnił nieco przyjezdne. Sprawy w swoje ręce, a raczej nogi wzięła Patrycja Matla. Tuż za polem karnym poprawiła sobie piłkę z lewej na prawą nogę i mocnym precyzyjnym strzałem w długi róg pokonała Annę Szymańską. Przyznajemy… „Gol stadiony świata” W sześćdziesiątej dziewiątej minucie kolejny rzut rożny gospodyń. Spore zamieszanie w polu karnym najprzytomniej zachowała się Kuciewicz podwyższając wynik spotkania. W ostatniej akcji meczu podanie wzdłuż linii bramkowej wykorzystała Tobiczyk ustalając wynik spotkania. Czarni Sosnowiec wygrywają pewnie, wygrywają zasłużenie. Goście równorzędnym rywalem byli dziś tylko w pierwszej akcji meczu. Dla widowiska zapewne szkoda że nie padła bramka na 0:1. Sami jednak wiemy, co było a nie jest…