Ekstraliga: Czarni Sosnowiec nadal bez porażki

Zdaje się, że już nikt nie jest w stanie powstrzymać zespołu Czarnych Sosnowiec w drodze po mistrzostwo. W szlagierowym meczu 14. kolejki Ekstraligi, lider tabeli pokonał na wyjeździe drużynę Górnika Łęczna 0:2.

Na początku spotkania częściej przy piłce były piłkarki z Łęcznej, ale to zespół gości stwarzał groźniejsze sutuacje. W 11. minucie Veronika Slukova dograła piłkę do Nikol Kaletki, ale po strzale zawodniczki z Sosnowca piłkę wybiła Anna Palińska. Z kolei w  14. minucie niezłą okazję dla Górnika miała Ewelina Kamczyk, ale problemy z przyjęciem piłki w pierwsze tempo nie pozwoliły zaskoczyć, broniącej bramki Czarnych Sosnowiec, Martyny Małysy. W 28. minucie błąd w obronie popełniła Jolanta Siwińska, która praktycznie dograła piłkę do Nikol Kaletki, ale strzał zawodniczki ekipy gości broni Anna Palińska. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 38. minuty, kiedy po dograniu Alicji Materek, bramkarkę drużyny gospodyń pokonała Agnieszka Jędrzejewicz. W samej końcówce pierwszej połowy Górnik Łęczna miał jeszcze  okazję na wyrównanie. W 44. minucie Olha Zubchyk tuż przed polem karnym faulowała Ewelinę Kamczyk, do wykonania rzutu wolnego podeszła Patricia Hmirova, ale jej strzał trafił jedynie w słupek.

Na początku drugiej połowy gospodynie próbowały odrabiać straty. W 48. minucie po dośrodkowaniu Patricii Hmirovej piłkę zbiła Patricia Fischerova, która trafiła pod nogi Roksany Ratajczyk, ale ta nie zdołała wykorzystać dogodnej sytuacji na zdobycie wyrównującego gola. Los spotkania został przesądzony w 67. minucie, kiedy drugą żółtą kartkę otrzymała Klaudia Lefeld i od tej pory Górnik Łęczna musiał sobie radzić z dziesiątką zawodniczek na boisku. Od tej pory drużyna gości zaczęła dominować na boisku i coraz częściej zagrażać bramce Anny Palińskiej. Kolejna bramka padła jednak dopiero w końcówce spotkania, gdy po długim dograniu Agnieszki Jędrzejewicz w pole karne, piłkę przejęła Nikol Kaletka i odegrała do Veroniki Slukovej, która ustaliła wynik spotkania na 0:2.