Ekstraliga: Kulig ratuje punkt dla Śląska [TABELA]

Wietrznie i deszczowo, ale bardzo emocjonująco na Dolnym Śląsku. Piłkarki z Wrocławia rzutem na taśmę ratują remis. UJ mimo przewagi nie potrafił dowieźć zwycięstwa do końca, choć o szala zwycięstwa mogła przesunąć się tak w jedną, jaki w drugą stronę.

Początek meczu wyraźnie dominuje Śląsk Wrocław, w trzeciej minucie rzut wolny na bramkę UJ-otu wykonuje Joanna Wróblewska, ale bez rezultatu. W 7 minucie meczu błąd Anny Bocian, Jagiellonki nie potrafi wykorzystać dogodnej sytuacji i zostaje tylko aut.

Kilka chwil później, dobre podanie w pole karne otrzymuje Marcelina Buś, jest falowana… !!! rzut karny, do karnego podchodzi Aleksandra Dudziak jeden do zera, Klabis kompletnie zmylona.

W pierwszej połowie spotkania niewiele się działo, UJ przejął kontrolę nad spotkaniem i wbił gola w 45. minucie. Autorka gola na 1-1 Brygida Solawa. Poza rwanymi atakami, pierwsze trzy kwadranse nie był mocno interesujący.

W 54. min szarżują podopieczne Krzysztofa Kroka lewą stroną boiska, ale piłka nie wpada do bramki. Tuż po zmianie, podczas której pojawiła się Natalia Sitarz, UJ wykonuje rzut wolny. Pierwszy strzał Bocian obroniła, ale wobec dobitki wprowadzonej Sitarz była bezradna. Gdy już wszyscy zbierali się pomału do szatni, Natalia Kulig zaskoczyła kąśliwym strzałem Karolinę Klabis i dała upragniony punkt ekipie z dolnego Śląska.

Remis to sprawiedliwy wynik, nikogo nie krzywdzi. Sporą część meczu krakowianki dominowały, ale w tym sporcie wrażenia artystyczne nie są punktowane. Inną sprawą jest fakt, że ostatnie dziesięć – piętnaście minut Śląsk mocno przycisnął u uratował to co było do uratowania.

Ekstraliga – 14. kolejka
WKS Śląsk Wrocław – AZS UJ Kraków 2:2 (1:1)
14′ Dudziak, 88′ Kulig – 43′ Solawa, 68′ Sitarz

kartki: Homa, Turowska – Gec

Śląsk: Bocian – Żurek, Dudziak, Homa, Turowska (65′ Krysman), Kulig, Wróblewska, Jurczenko (75′ Pompa), Czudecka (46′ Przelicka), Martyna Buś (83′ Matuszewska), Marcelina Buć

AZS Uj: Klabis – Bartosiewicz (80′ Malinowska), Woźniak, Wilk, Smaza, Zapałą, Maronde (67′ Sitarz), Nieciąg, Wróbel, Solawa, Gec (78′ Maziarz)