fbpx

[WIDEO] Ekstraliga Futsalu Kobiet: Spore zaliczki faworytek przed sobotnimi rewanżami

W miniony weekend rozegrano pierwsze mecze 1/4 finału Ekstraligi Futsalu Kobiet. Nie oglądaliśmy raczej zaskakujących rezultatów, a faworytki mają solidną zaliczkę przed sobotnimi rewanżami.

Jako pierwsze do rywalizacji o awans do Final Four przystąpiły zawodniczki AZS UAM Poznań. Czekało je wyjazdowe starcie z Rekordem Bielsko-Biała – czwartą drużyną grupy południowej. Faworyzowane zawodniczki ze stolicy Wielkopolski potwierdziły swoje medalowe aspiracje, wychodząc na prowadzenie w 14. minucie za sprawą trafienia Patrycji Falborskiej. Mimo wielu dogodnych sytuacji do strzelenia gola, była to jedyna bramka, jaką kibice oglądali w pierwszej połowie starcia w Bielsku-Białej.

Po zmianie stron do remisu za sprawą celnego uderzenia Karoliny Czyż doprowadziły gospodynie. Bardzo szybko UAM wrócił jednak na prowadzenie dzięki Zuzannie Sawickiej, która trafiła również na 3:1 dla ekipy Wojciecha Weissa. Rekord zmniejszył straty w 37. minucie dzięki Karolinie Czyż, lecz ostatnie minuty należały w całości do zawodniczek z Poznania. Trafienia Sandry Lichtenstein i Alicji Zając dały UAM-owi trzybramkową zaliczkę przed sobotnim rewanżem.

BTS Rekord Bielsko-Biała – AZS UAM Poznań 2:5 (0:1)
Czyż 24’, 37’ – Falborska 14’, Sawicka 25’, 30’, Lichtenstein 38’, Zając 40’

Skrót spotkania:

W sobotę pierwsze starcie o awans do półfinału rozegrały w Warszawie AZS SGGW i AZS UJ. Obrończynie mistrzowskiego tytułu, które niedawno wycofały się z futsalowego Pucharu Polski, by skupić się na powtórzeniu sukcesu w Ekstralidze, oraz utrzymaniu dobrej dyspozycji na trawie, wywiązały się ze swojego zadania. Futsalistki z Krakowa błyskawicznie wyszły na prowadzenie dzięki bramce Małgorzaty Bartosiewicz.

Po raz drugi Patrycję Rolę udało się pokonać jednak dopiero ponad pół godziny gry później, kiedy na listę strzelczyń wpisała się Natalia Sitarz. Dzięki Kindze Wilk również AZS UJ może pochwalić się przewagą trzech goli przed weekendową drugą częścią dwumeczu ćwierćfinałowego.

AZS SGGW Warszawa – AZS UJ Kraków 0:3 (0:1)
Bartosiewicz 1’, Sitarz 34’, Wilk 39’

Transmisja meczu:

Rezultatem 0:3 uległy w swoim meczu również inne zawodniczki ze stolicy, reprezentujące Uniwersytet Warszawski. Nie miały przed sobą łatwego zadania, bowiem w niedzielę rozegrały wyjazdowe starcie z Rolnikiem Biedrzychowice-Głogówek – trzecią ekipą silnej grupy południowej. Gospodynie objęły prowadzenie dzięki szybko wyprowadzonej kontrze, wykończonej przez Nicol Wojtas. Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, bowiem piłkę w siatce umieściły także Emilia Pawłowska i Kinga Ejzel, co stawia Rolniczki w roli murowanego faworyta do udziału w Final Four.

LKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (3:0)
Wojtas, Pawłowska, Ejzel

Bramki z tego spotkania:

Wiele wskazuje na to, że na etapie ćwierćfinału z Ekstraligą pożegnają się wszystkie trzy warszawskie drużyny. Mimo że starcie AZS AWF ze Słomniczanką Słomniki rozpoczęło się od gola gospodyń, były to jedynie miłe złego początki. Błyskawicznie wyrównała bowiem Monika Jaskółka. Gospodynie rozpoczęły grę najgorzej jak to możliwe, szybko tracąc gola na 1:2 dzięki celnemu uderzeniu Patrycji Gruchacz. Jeszcze przed przerwą Monice Jaskółce udało się skompletować hat-tricka, dzięki czemu słomniczanki schodziły do szatni prowadząc 4:1.

Kolejną część meczu golem ponownie rozpoczęły reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego, lecz w 30. minucie przyjezdne odpowiedziały trafieniem Natalii Maloty. Zawodniczka ta wpisała się na listę strzelczyń również cztery minuty później i na tablicy widniało już 2:6. Finalnie, w ostatnich sekundach rozmiary porażki zmniejszyły jeszcze gospodynie, lecz i tak trzybramkowa strata po meczu przed własną publicznością będzie bardzo trudna do odrobienia.

AZS AWF Warszawa – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:6 (1:4)

Rewanżowe mecze 1/4 finału Ekstraligi Futsalu Kobiet (sobota, 7 marca):

AZS UAM Poznań – BKS Rekord Bielsko-Biała (15:00)
AZS Uniwersytet Warszawski – LKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek (15:00)
AZS UEK Słomniczanka Słomniki – AZS AWF Warszawa (17:00)
AZS UJ Kraków – AZS SGGW Warszawa (19:00)

 

fot. Marcin Selerski/Marcin.biz

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicą

Leave a Reply