Ekstraliga: Medyk rozbił APLG

W ostatnim meczu 6 kolejki Ekstraligi, Medyk Konin pokonał Akademię Piłkarską Lotos Gdańsk 3:0. Dwa gole dla wicemistrzyń Polski zdobyła Anna Gawrońska.

Spotkanie w Gdańsku lepiej rozpoczęły zawodniczki z Konina, atakując swoje rywalki. Dużo pracy miała między słupkami bramkarka gospodyń, która od początku spotkania musiała bronić uderzenia rywalek. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Gdańsku musieli czekać aż do 39. minuty spotkania kiedy to nieporozumienie w defensywie APLG wykorzystała doświadczona Anna Gawrońska. Po zmianie stron Medyk dwukrotnie podwyższył wynik, a na listę strzelczyń wpisały się Gabriela Grzywińska oraz ponownie Anna Gawrońska. Zespół trenera Romana Jaszczaka utrzymał 3. miejsce w tabeli. Po przerwie w rozgrywkach związaną z meczami reprezentacji kobiet, Medyk Konin na własnym stadionie podejmie zawodniczki z GKS Górnik Łęczna