Ekstraliga: Zaczarowana bramka w Głogówku. SMS z kompletem punktów

UKS SMS Łódź pokonał na wyjeździe Rolnika Głogówek 2:0. Zespół Rolnika bardzo długo stawiał się zespołowi z Łodzi, który w obecnym sezonie nie stracił jeszcze punktów jednak przełamanie nastąpiło w 59. minucie gdy przyjezdne wyszły na prowadzenie za sprawą

Mecz rozpoczęły piłkarki z  Łodzi  i jak można było przewidzieć, przejęły niemal natychmiast kontrolę nad spotkaniem. W 6. minucie spotkania doszło do groźniej sytuacji naszej Reprezentantki Achcińskiej  która w wyniku walki niebezpiecznie upadła na brak . Jednak po udzieleniu  pomocy medycznej po kilku minutach powróciła do gry. Już w 13. minucie spotkanie SMS miał świętą okazję na objęcia prowadzania jednak w sytuacji sam na sam lepsza okazałą się bramkarka gospodarzy Natalia Dominiczak. Zawodniczki z Łodzi z minuty na minuty stwarzały sobie coraz groźniejsze sytuacje w 17. minucie spotkania piłka po główce Filipczak minimalnie mija światło bramki Rolnika. Zaledwie 3 minuty później poprzeczka po strzale Achcińskiej ratuje gospodynie przed utratą bramki.  W 24. minucie spotkania aktywna w tym spotkaniu Filipczak wykorzystuje dośrodkowanie  i strzałem z główki  próbowała pokonać bramkarkę Rolnika jednak tym razem Dominiczak nie dała się zaskoczyć. Rolnik sporadycznie starał się wyprowadzać kontratak jednak w pierwszej części spotkania nie był w stanie zagoić Szperkowskiej.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie Wicelider z Łodzi  zdominował mecz stwarzając  sobie coraz groźniejsze sytuacje do zdobycia bramki jednak piłkarki z Głogówka dzielnie  broniły się w defensywie. W 55 minucie meczu Rolnik  przeprowadził szybką kontrę z prawej strony Boiska do dośrodkowania Ejzel dobiegła Sobkowicz jednak jej strzał był za lekki z 7 by zaskoczyć bramkarkę sms-u. Dzielna obrona Rolnika została przełamana w 59. minucie spotkania gdy z bliskiej odległości dolnym strzałem Grzybowska  po zagraniu Krezyman  pokonuje Dominiczak. Zaledwie 180 sekund później Łodzianki za sprawą Filipczak podwyższają na 2:0. Taki wynik spotkania utrzymał się  do końca meczu mimo, że SMS Łódź miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Przed szansą na zdobycia bramki były Kurzawa i Jedlińska jednak piłka po strzale pierwszej trafia w słupek a po strzale Jedlińskie ląduje na poprzeczce. SMS Łódź  zdobywa komplet punktów w Głogówku i nadal zajmuje 2 miejsce w tabeli w Ekstralidze.