Ekstraliga: SMS Łódź w samej końcówce odbiera zwycięstwo Olimpii Szczecin

Olimpia Szczecin była bliska sprawienia kolejnej sensacji i pokonania wiceliderek Ekstraligi ale ostatecznie nie udało się uratować nawet remisu i to ekipa TME UKS SMS Łódź zgarnęła komplet punktów w tym spotkaniu.

Po 15. kolejce Ekstraligi aż 20 punktów dzieliło zespół Olimpii Szczecin, który z dorobkiem 15 punktów zajmował 9. miejsce, od wiceliderek Ekstraligi – drużyny SMS Łódź. Gospodynie świadome, że raczej nie będą faworytkami w tym spotkaniu, nastawiły się na grę z kontry, natomiast zespół z Łodzi liczył na uzyskanie przewagi po stałych fragmentach gry. Pierwszą groźną sytuację stworzył zespół gości w 3 minucie. W pole karne Olimpii Szczecin z piłką przedarła się się Anna Rędzia i dograła do Klaudii Jedlińskiej, która mocnym strzałem trafiła w poprzeczkę, ale wcześniej znalazła się na pozycji spalonej. Drużyna  SMS Łódź mocnym pressingiem przez pierwsze kilka minut spotkania nie pozwalała, by piłka opuściła połowę gospodyń. W 10 minucie. pierwsze zagrożenie dla bramki gości wypracowały zawodniczki Olimpii. Po wznowieniu gry z autu piłkę przejęła Kornelia Grosicka i zaskoczyła strzegącą bramkę Łodzi Oliwie Szperkowską i oddała strzał, ale piłka trafiła w słupek. Po chwili szansę na zdobycie bramki dla Łodzi miała znów Klaudia Jedlińska, ale strzał wybroniła Sara Kierul. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 20 minuty, kiedy to prowadzenie objęły zawodniczki Olimpii Szczecin. Na lewym skrzydle po podaniu Marianny Litwiniec, z piłką w pole karne Łodzianek wbiegła Weronika Szymaszek i pokonała Oliwię Szperkowską, zdobywając bramkę na 1:0. Szansę na podwyższenie prowadzenia w 26. minucie miała Marianna Litwiniec, ale nie sięgnęła dogranej w pole karne piłki. Ostatni kwadrans pierwszej połowy znów należał do zawodniczek z Łodzi, jednak mimo wielu prób nie zdołały doprowadzić do wyrównania przed zejściem do szatni.

Po przerwie mimo prowadzenia Olimpii Szczecin, gospodynie nie zamierzały poprzestawać na defensywie i próbowały zdobyć kolejną bramkę. W 50. minucie po dograniu Zuzanny Radochońskiej, sam na sam z bramkarką Łodzi znalazła się Natalia Oleszkiewicz, ale w tym pojedynku górą była Oliwia Szperwkowska. W 57. minucie dogodną sytuację z rzutu rożnego miały z kolei zawodniczki SMS Łódź. Po precyzyjnym dograniu piłkę głową uderzała najpierw Katarzyna Konat, a następnie Anna Rędzia, ale ostatecznie piłka nie znalazła się w bramce. Po tym stałym fragmencie z kontrą ruszyły zawodniczki ze Szczecina, a akcję strzałem z daleka wykończyła Justyna Siwek, ale dobrą interwencją popisała się w bramce Oliwia Szperkowska, wybijając piłkę na rzut rożny. W 59. minucie Klaudia Jedlińska zaskoczyła zawodniczki Olimpii, które wznawiały grę rzutem z autu, i przechwyciła piłkę doprowadzając do sytuacji sam na sam z bramkarką, ale Sara Kierul nie dała się zaskoczyć i uratowała drużynę przed utratą bramki. Po chwili Olimpia wyprowadziła kolejną kontrę i niewiele zabrakło, by Natalia Oleszkiewicz podwyższyła prowadzenie, ale po jej strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Zawodniczki Olimpii Szczecin były coraz bliżej sprawienia kolejnej sensacji w Ekstralidze, ale do końca spotkania pozostawało jeszcze trochę czasu na doprowadzenie choćby do remisu przez drużynę gości. W 75. minucie dogodną sytuację na wyrównanie miała Nadia Krezyman, która znalazła się z piłką w polu karnym, ale jej strzał obroniła Sara Kierul. W 86. minucie zawodniczka SMS Łódź ponownie miała okazję do zdobycia bramki. Nadia Krezyman wykorzystała błąd w obronie Olimpii i tym razem pokonała Sarę Kierul, doprowadzając do remisu. Dla drużyny Olimpii Szczecin nie był to koniec nieszczęść, gdyż w doliczonym czasie zdołała jeszcze zdobyć bramkę dającą zwycięstwo. W 92. minucie piłkę w pole karne dograła Nadia Krezyman, a akcję celnym strzałem wykończyła Klaudia Jedlińska, ustalając wynik spotkania na 1:2.