Ekstraliga: Sosnowiecka Lokomotywa zatrzymana na stacji Medyk

W zimne sobotnie popołudnie na stadionie przy Alei Mireckiego byliśmy świadkami starcia kolejki. Do liderujących Czarnych przyjechał koniński Medyk, który wciąż chce się liczyć w walce o medale.

Obie drużyny są przetrzebione kontuzjami, żeby nie powiedzieć że to “szpital pełną gębą”. U przyjezdnych zabrakło powracających po urazach Fabovej i Kopińskiej. W drużynie Czarnych wciąż dochodzą do siebie Jaszek, Kostova, Zawistowska, Olejniczak, Zawiślak, a z kadry z kontuzją wróciła Kaletka.

Pierwsza połowa to gra na wyczucie rywala i dostosowanie się do trudnej murawy. Najgroźniejszą sytuację miała Slukova, lecz będąc na czystej pozycji nie udało jej się oddać strzału w światło bramki.

Druga połowa dostarczyła nam więcej emocji. W 51 minucie Natalia Chudzik precyzyjnym strzałem otworzyła wynik spotkania. Dziesięć minut później wprowadzona do gry po przerwie Tobiczyk dograła w pole karne, piłka trafia pod nogi Agnieszki Jędrzejewicz która została powalona przez obrończynię gości. Prowadzący to spotkanie pan Tomasz Musiał zdecydowanie pokazał na “wapno” i Martyna Wiankowska silnym strzałem doprowadziła do remisu. Jeszcze nie opadły emocje po bramce “Wianka”, kiedy zabójczą kontrę przeprowadził Medyk. Anna Gawrońska po raz kolejny pokazała, że może być alternatywą w reprezentacji. Jej strzał totalnie zmylił obronę i Annę Szymańską i pozwolił wyjść przyjezdnym ponownie na prowadzenie. W końcowych minutach Michalopoulu urwała się defensywie sosnowiczanek i ustaliła wynik na 3:1 dla przyjezdnych.

Nie wolno nie zauważyć pojedynków Gawrońska vs Zubchyk, które były kwintesencją sztuki piłkarskiej w tym spotkaniu. Drugą ciekawostką jest kolejny mecz arbitra Tomasza Musiała, który wraca do sędziowania po perturbacjach zdrowotnych. Tego sędziego mogliśmy oglądać w spotkaniu SWD Wodzisław Śląski i SMS II Łódź, gdzie spisał się wzorowo. Kolejny raz pan Tomasz pokazał, że zalicza się do klasowych rozjemców. Nie był “gwiazdą” spotkania w Sosnowcu a zawody prowadził bardzo pewnie.