Ekstraliga: Wysokie zwycięstwo Górnika

W pierwszym meczu rundy wiosennej Górnik Łęczna  na swoim boisku wysoko pokonuję Rolnika B. Głogówek 8:0.

Faworyt spotkania nie zawiódł, lecz szybko przejął inicjatywę spychając drużynę Rolnika do defensywy. Już w 3 minucie spotkania gospodynie objęły prowadzenie po strzałę Roksany Ratajczyk. Do przerwy aktualny mistrz polski zdoła strzelić jeszcze trzy bramki a na listę strzelczyń wpisały się dwukrotnie Nikola Karczewska oraz Patrica Hmirova.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie Górnik zepchnął Rolnika do defensywny i kontrolował mecz stwarzając sobie dobre okazje do podwyższenia wyniku, jednak zabrakło wykończenia lub dobrze interweniowała bramkarka Rolnika. Przyjezdne ambitnie broniły się jednak  w 81 minucie spotkania  Górnik podwyższa na 5:0. Ewelina Kamczyk strzałem na raty z bliskiej odległości pokonuje na raty Dominiczak. Sześć minut później groźnej kontuzji kolana doznała Oliwia Rapacka , która przedwcześnie na noszach opuściła boisko. Dłuższa przerwa  w grze nie wybiła Górnika z rytmu,  który konsekwentnie dążył do strzelenia kolejnych bramek. Udało się to  odpowiednio Ewelinie Kamczyk , Emilii Zdunek z rzutu karnego oraz Patricji Hmirovej ,która atomowym strzałem w samo okienko zdobyła piękną bramkę dla swojej drużyny.

Mecz zasłużenie wygrywa drużyna Górnika Łęczna, która ma zupełnie inne cele  niż zespół z Głogówka dla ,którego wczorajsze spotkanie było cenną choć bolesną lekcją.

Ekstraliga – 12 kolejka
GKS Górnik Łęczna – LKS Rolnik B. Głogówek 8:0 (4:0)
Ratajczyk 3’, Karczewska 21’ 34’, Hmirova 24′ 86′, Kamczyk 81’, 90+ 2′, Zdunek 90′ (rzut karny)

Żółta Kartka: Kujawska

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Zając, Grec, Hmirova, Siwińska (64’ Lefeld), Zdunek, Kamczyk, Karczewska (73’ Głąb), Ratajczyk (64’ Rapacka (89′ Kazanowska)

Rolnik: Dominczak – Ejzel, Sobkowicz, Wojtas, Kujawska, Dubiel (58’ Kiersztajn), Duda, Misiak, Krawczyk, Sobkowicz Agata (85’ Wojdyło), Aumiiller