MMP U-14: Nowe szaty króla! Tęcza Bydgoszcz najlepsza w Polsce

Poznaliśmy nowego Mistrza Polski w Futsalu kobiet w kategorii do lat 14. W półfinale w pokonanym boju Tęcza Bydgoszcz pozostawiła katowicką GieKSę ogrywając ją 3:2 i zgarniając w 2021 r.  złote medale oraz przepustkę do przyszłorocznych mistrzostw.

Ale po kolei…

ĆWIERĆFINAŁY

Niedzielne zmagania o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet w kategorii do lat 14 zaczęły się od ostrego strzelania. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym URSUS Warszawa pewnie pokonał ROW Rybnik 5:0. Ozdobą spotkania oczywiście gole Mai Zielińskiej, dla której był to kolejno 10,11 oraz 12 trafienie w turnieju. Choć jedno z trafień sędziowie zaliczyli jako samobój i w klasyfikacji końcowej ma ona jedno trafienie mniej.

W drugim meczu tego dnia pokaz siły zademonstrowała Tęcza Bydgoszcz. I po wygranej 7:0 z Wisłą Brzeźnica to piłkarki z kujawsko-pomorskiego będą rywalkami warszawianek w drodze do finału. Ten mecz również był spektaklem jednej piłkarki, Natalia Jamrozik zaaplikowała podopiecznym Andrzeja Żądło cztery gole.

Mecz, który rozpoczął się o 11 to widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund.  FSA Kraków jednak pożegnał się z turniejem kosztem Beniaminka Krosno. Dwa gole Martyny Jasłowskiej pozwoliły wygrać ważne spotkanie, i oczekiwać swojego rywala z pojedynku GKS Katowice – UKS SMS Łódź

Katowiczanki do swojego spotkania podeszły bardzo zmobilizowane. Już po pierwszych 10. minutach prowadziły 4:0.  W drugich dziesięciu minutach GieKSa dołożyła dwa trafienia, i przy wyniku 6:1 awansowała do półfinału, gdzie zmierzyć miała się z Beniaminkiem.

PÓŁFINAŁY

W pierwszym półfinale spotkały się Tęcza Bydgoszcz i URSUS Warszawa. Bydgoski klub już po upływie 80 sekund prowadził 1-0. W drugiej części spotkania gola dołożyła Natalia Jamrozik, która goniła w klasyfikacji strzelczyń piłkarkę z Warszawy, Maję Zielińską. W końcówce spotkania Tęcza “dobiła” Ursus trzecim golem i pewnie awansowała do finału, warszawiankom pozostał mecz w finale pocieszenia.

W drugim półfinale katowiczanki długo biły głową w mur. Obiły słupek i poprzeczkę, ale to Beniaminek prowadził 1-0. Dopiero drugie dziesięć minut przyniosło upragnione trzy gole. GieKSa będzie miała możliwość obronić tytuł w meczu finałowym z bydgoską Tęczą. W gwoli uzupełnienia podamy, tylko że bramki w tym meczu dla Katowic zdobyła: Witek, Stalmach oraz Kawulka. W meczu o III miejsce za kilka chwil spotka się Beniaminek z Ursusem.

MECZ O III MIEJSCE

W finale pocieszenie szybko bramkę zdobył Ursus za sprawą Zielińskiej. Mając brązowe medale w zasięgu ręki, piłkarki z Warszawy kontrolowały pierwsza część spotkania. W drugiej połowie Oziębły podwyższyła wynik spotkania na 2 min przed końcem, a kiedy po 20 sekundach Zielińska dołożyła gola i pewne już było, że to na szyjach warszawianek zawisną brązowe medale. Beniaminek pozostawił po sobie dobre wrażenie. Niestety dla nich zajmują tę najgorszą dla sportowca pozycję poza “pudłem”.

FINAŁ

Finał zaczął się od naprzemiennie wymienionych strzałów na bramki rywalek.  Bliżej gola była Tęcza, ale po 120 sekundach nadal było 0-0.  Chwile później jednak Emilia Sobierajska otworzyła wynik spotkania, i to GieKSa musiał postawić wszystko na jedną szalę. W 6 minucie Zuzanna Witek wyrównała spotkanie! TAK! TA WITEK! O której pisaliśmy już podczas MMP w Proszowicach, gdzie została MVP turnieju, o czym pisaliśmy TUTAJ

Na lekko ponad 100 sekund przed syreną kończącą pierwszą część spotkania piłkę do bramki katowiczanek ponownie posłała Sobierajska. GKS Katowice nie pozostawał dłużny i za sprawą Alicji Bednarek doprowadził do remisu jeszcze w pierwszej części gry.

Druga część spotkania to prawdziwa walka o złoty medal. Nikt nie chciał być przegranym. Akcje zarówno z jednej, jak i drugiej strony, ale to Emilia Sobierajska w 18 minucie meczu dała bardzo ważnego gola! Gola, który zdecydował o złotym medalu dla bydgoskiej Tęczy.