Ekstraliga: Pierwsze punkty beniaminka z Gdańska

W spotkaniu kończącym sobotnią serie spotkań 2.kolejki Ekstraligi APLG Gdańsk odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej pokonując w Szczecinie miejscową Olimpię 1:0.

W czwartej minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazła się Bińkowska jednak jej uderzenie na raty obroniła Piątek. Chwile później strzał Szymaszek zatrzymał się na słupku bramki APLG Gdańsk. W odpowiedzi, w 8. minucie Słowińska uderzała z dystansu jednak pewnie w bramce zachowała się debiutująca w Olimpii, Natalia Piątek. Trzy minuty później Oleszkiewicz zdecydowała się na uderzenie z dystansu jednak piłka minęła bramkę strzeżoną przez Kołacz. W 32. minucie w polu karnym osamotniona była Bińkowska jednak uderzenie głową pomocniczki okazało się niecelne. Kilka sekund później Kołodziejek dośrodkowała z prawej strony, a błąd w obroni Olimpijek wykorzystała Anna Kowalczyk, która uderzyła i piłka po rykoszecie od Moniki Kędzierskiej wpadła do bramki zespołu ze Szczecina. W kolejnych minutach to zespół z Gdańska dominował i w 36. minucie Włodarczyk zagrał do Słowińskiej jednak Piątek pewnie obroniła uderzenie rywalki. Beniaminek z Gdańska mógł podwyższyć prowadzenie jednak uderzenie z rzutu wolnego Kowalczyk powędrowało wysoko nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Tarakanova stanęła oko w oko z Natalią Piątek jednak reprezentantka Ukrainy uderzyła obok bramki.

Na początku pierwszej części spotkania groźną sytuację stworzył zespół z północnej Polski jednak ponownie Natalia Piątek pewnie wybroniła uderzenie Salwy. W odpowiedzi Witczak uderzyła z dystansu jednak uderzenie okazało się niecelne. W 55. minucie Witczak uderzyła po ziemi, a Kołacz sparowała uderzenie na rzut rożny. Trzy minuty później Salwa uderzała głową jednak znakomicie w bramce spisała się dobrze dysponowana tego dnia Piątek. W 60. minucie w polu karnym faulowana była Radochońska i arbiter tego spotkania Ewa Żyła wskazała na rzut karny. Do piłki ustawionej na “11” metrze podeszła Kędzierska i uderzyła nad poprzeczką. Z podyktowaniem rzutu karnego nie mógł pogodzić się Tomasz Borkowski, który otrzymał drugą żółta kartkę i musiał udać się na trybuny. Blisko podwyższenia prowadzenia była Tarakanova jednak w dogodnej sytuacji przestrzeliła. W 76. minucie blisko doprowadzenia do wyrównania był zespół ze Szczecina po tym jak fatalną stratę w środkowej strefie boiska zanotowała Włodarczyk jednak po raz kolejny uderzenie Radochońskiej okazało się niecelne. Chwile później na indywidualną akcję zdecydowała się Tarakanova jednak podanie reprezentantki Ukrainy w Pole karne zostało przechwycone przez Brodzik. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na uderzenie z dystansu zdecydowała się aktywna w tym spotkaniu Radochońska jednak piłka skierowana była w środek bramki i Kołacz nie miała problemu z obroną tego uderzenia. W doliczonym czasie gry Radochońska uderzała głową jednak Kołacz w fenomenalny sposób wybroniła uderzenie skrzydłowej ze Szczecina.