Ekstraligowcy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, za nami pierwsze sparingi

Przygotowania do sezonu 2020/2021 w Ekstralidze oficjalnie ruszyły. Pierwsze letnie sparingi rozegrali dzisiaj Sportis KKP Bydgoszcz, Śląsk Wrocław oraz TS ROW Rybnik.

Bydgoska ekipa, która dzięki rezygnacji Mitechu Żywiec pozostanie w piłkarskiej elicie, rozgromiła w meczu towarzyskim spadkowicza z III ligi, Strażaka Przechowo. Sportis KKP na wyjeździe triumfował aż 10:0. Następnym sparingowym rywalem podopiecznych Adama Górala będzie Medyk Konin. Mecz ten odbędzie się w Bydgoszczy w środę, 8 lipca.

W bezpośrednim meczu zmierzyły się natomiast Śląsk Wrocław oraz beniaminek Ekstraligi, TS ROW Rybnik. Mistrzynie grupy południowej I ligi sprawiły, że w pierwszym nieoficjalnym meczu w nowych barwach, wrocławianki zeszły z boiska pokonane. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz ostatecznie 1:0 wyjazdowy pojedynek wygrał zespół z Rybnika. Następnym rywalem śląskiej drużyny będzie GKS Katowice (11 lipca). Klub z Wrocławia tego samego dnia sparingowo podejmie z kolei Rolnika Biedrzychowice Głogówek.

 

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz