fbpx

Olimpię Szczecin czekają tego lata cztery sparingi

Kolejny lub Ekstraligi przedstawił swoje plany na letni okres przygotowawczy. Olimpia Szczecin w najbliższych tygodniach rozegra cztery mecze sparingowe.

Aktualnie piłkarki prowadzone przez Adama Gołubowskiego trenują indywidualnie, a do zajęć grupowych mają powrócić 12 lipca. Sześć dni później na własnym terenie czeka je pierwszy sparing. Rywalkami olimpijek będą piłkarki Sportisu KKP Bydgoszcz. 22 lipca w Żaganiu szczeciński zespół stanie natomiast naprzeciw wicemistrzyniom Polski, Medykowi Konin.

Ósmą drużynę minionego sezonu Ekstraligi czeka również starcie z zagranicznym rywalem. Zespół 29 lipca pojawi się w Berlinie, by rozegrać mecz towarzyski z tamtejszym Unionem. Stołeczna drużyna występuje na trzecim szczeblu rozgrywkowym za naszą zachodnią granicą. W tabeli swojej grupy Regionalligi berlińska ekipa uplasowała się na czwartym miejscu. Piłkarką Unionu jest Polka, Marta Stodulska, która sezon zakończyła z bilansem 8 goli i 4 asyst w 11 meczach. Okres przygotowawczy Olimpia Szczecin zakończy 2 sierpnia sparingiem z czwartoligową Wartą Gorzów.

Nowy sezon Ekstraligi rozpocznie się kilka dni później, w weekend 8/9 sierpnia. Olimpia jak dotąd ogłosiła pozyskanie dwóch zawodniczek grających dotychczas w AZS PWSZ Wałbrzych – pomocniczki Moniki Kędzierskiej i bramkarki Natalii Piątek.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply