EL. ME: Achcińska nie pomoże z Hiszpanią

Covid nie oszczędza kadry Miłosza Stępińskiego. Do zawodniczek, którym kluby nie pozwoliły przyjechać z obawy przed pandemią dołączyła utalentowana pomocniczka Adrianna Achcińska, u której stwierdzono wynik pozytywny. 

Młoda pomocniczka UKS TME GROT SMS Łódź stała się ważnym ogniwem kadry Miłosza Stępińskiego. Przebojem wdarła się do kadry i z każdym meczem stawała się bardzo ważnym elementem układanki selekcjonera Biało – Czerwonych. W obliczu braku możliwości przyjazdu na zgrupowanie Mesjasz ,Tarczyńskiej, Matysik, Balcerzak nasza linia pomocy doznała kolejnego osłabienia. Strata jest o tyle bolesna, że Ada znajdowała się w dobrej formie i na jej występ liczył nie tylko sztab ale i kibice w Polsce. Dodajmy także że na zgrupowaniu kadry nie pojawi się Kinga Szemik, z powodów osobistych. Selekcjoner Miłosz Stępiński nie będzie mógł także skorzystać z kontuzjowanej Ewy Pajor.

Adrianna Achcińska jest zawodniczką łódzkiego UKS TME GROT SMS do którego dołączyła w sezonie 2018/2019 z Miedzi Legnica. Urodzona w Lubaniu Achcińska jest wychowanką MKS Granica Bogatynia. W seniorskiej reprezentacji Polski rozegrała dotychczas pięć spotkań i strzeliła jedną bramkę w meczu z Mołdawią. Adrianna była etatową kadrowiczką kadr do lat 17 i 19.

Mecz Hiszpanii z Polską rozegrany zostanie w Madrycie 1 grudnia 2020 roku na stadionie Pabellón de la Ciudad del Fútbol.

 

Foto: Paula Duda/ Łączy Nas Piłka Kobieca

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolskaWywiady
EkstraligaLiga MistrzyńNewsy

Comments (1)

  1. To nie jest strata, to jest szansa dla Klaudii Jedlińskiej z SMS Łódź. Wg mnie ona jak nikt inny zasługuje na grę w reprezentacji. Trenerze, czy Ty tego nie widzisz!

Dodaj komenntarz