EL.ME U-17: Ogromny krok reprezentacji Polski w drodze na mistrzostwa Europy!

W drugim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 17 pokonała w Plewiskach rówieśniczki ze Szkocji 5:1 i zrobiła olbrzymi krok w drodze do awansu na mistrzostwa Europy!

Wynik spotkania w 21. minucie przepięknym uderzeniem z dystansu otworzyła Oliwia Łapińska, która nie dała szans na skuteczną interwencję dla bramkarki rywalek. Zawodniczka AP Orlen Gdańsk ponownie wpisała się na listę strzelczyń gdy wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Zuzanna Witek i strzałem głową podwyższyła wynik spotkania. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania Phoebe Murray doprowadziła do wyrównania, wykorzystując błąd Julia Woźniak, która wypuściła piłkę przed siebie, a do piłki doszła reprezentantka Szkoci, która zmniejszyła prowadzenie reprezentacji Polski. W doliczonym czasie gry Biało-Czerwone znalazły po raz trzeci drogę do bramki rywalek. Weronika Araśniewicz najlepiej odnalazła się w zamieszaniu podbramkowym i udało jej się skierować futbolówkę do bramki rywalek.

W 65. minucie Maja Zielińska otrzymała podanie w pole karne od Araśniewicz i będąc oko w oko przed bramkarką rywalek, zagrała do niepilnowanej Oliwi Związek, która umieściła piłkę w bramce rywalek. W 85. minucie Oliwia Związek wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową z pięciu metrów podwyższyła prowadzenie reprezentacji Polski.

W ostatnim spotkaniu Biało-Czerwone 19 marca o godzinie 14:00 zagra z reprezentacją Danii.