EL.ME U-17: Wysoka wygrana Polek nad Norweżkami!

Reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Marcina Kasprowicza pokonała w drugim spotkaniu 1. rundy eliminacji do mistrzostw Europy Norwegię 3:0. Dzięki zwycięstwu Biało-Czerwone zapewniły sobie awans do kolejnej rundy eliminacji.

Reprezentacja Polski weszła w mecz idealnie, bo już w pierwszej minucie po golu Weronika Arasniewicz Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie. W 11. minucie do piłki zagranej z lewej strony boiska przez Julię Ostrowską, a głową uderzała Oliwia Związek. Indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadziła Selma Bakke, która została zatrzymana w polu karnym przez defensorkę reprezentacji Polski. W 25. minucie do dośrodkowania z rzutu wolnego doszła Oliwia Związek, która strzeliła obok bramki. Chwile później zawodniczka Śląska Wrocław umieściła piłkę w bramce rywalek, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Znakomitą sytuację zmarnowała aktywna Oliwia Związek, która otrzymała podanie z lewej strony boiska od Krystyny Flis i z pięciu metrów uderzyła nad poprzeczką. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry błąd popełniła bramkarka rywalek, która minęła się z piłką, która spadła pod nogi Mai Zielińskiej, która z bliskiej odległości umieściła piłkę w siatce.

W pierwszych sekundach drugiej połowy Oliwia Związek wyłuskała piłkę spod nóg rywalki i znalazła się w sytuacji sam na sam z Sannah Kvi, która wygrała pojedynek z reprezentantką Polski. Norweżki zagroziły bramce Wieczerzak w 47. minucie gdy piłkę z lewej strony zagrała Andersson, a do futbolówki zagranej w pole karne nie doszła Moen. W 51. minucie Krystyn Flis zdecydowała się na uderzenie z ostrego kąta, które minęło bramkę rywalek. Bramkę kontaktową uderzeniem zza pola karnego mogła zdobyć Estella Turflinger, której uderzenie na rzut rożny wybiła Hanna Wieczerzak. Na strzał z dystansu w 74. minucie zdecydowała się Tilde Andersson, której uderzenie pewnie wybroniła Wieczerzak. W 83. minucie Krystyna Flis otrzymała podanie od Mai Zielińskiej i uderzeniem z pięciu metrów pokonała bramkarkę rywalek.