EL. ME U-19: Remis Polek na rozpoczęcie eliminacji

W pierwszym spotkaniu pierwszej rundy eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała 1:1 z Danią. Biało-Czerwone objęły prowadzenie w 79. minucie po golu Wiktorii Kuprowskiej, a rywalki doprowadziły do wyrównania w doliczonym czasie gry za sprawą Almy Aagaard.

Polki rozpoczęły spotkanie od ataków i w trzynastej minucie spotkania szanse na gola miała Jagoda Cyraniak, która nie wykorzystała rzutu karnego. Do przerwy żadna z reprezentacji nie potrafiła pokonać bramkarki rywalek i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowię Polki wyszły na prowadzenie po golu Wiktorii Kuprowskiej, która w 79. minucie pokonała Livie Marie Petersson. Rywalki doprowadził do wyrównania w doliczonym czasie gry po golu Almy Aagaard.

Drugie spotkanie reprezentacja Polski rozegra z gospodyniami turnieju Austrią 28 października o godzinie 17:00. W drugim dzisiejszym spotkaniu Austria zmierzy się z Czarnogórą.