Futsal: Polki nagrodzone za walkę do samego końca!

Reprezentantki Polski w futsalu w pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań towarzyskich z kadrą Portugalii do lat 21 wygrały dzięki bramce zdobytej w ostatnich sekundach.

Spotkanie w pierwszych pięciu minutach bardzo dobrze rozgrywane było przez zespół Wojciecha Weissa, Polki lepiej operowały piłką, dokładniej ją rozgrywały i, co najważniejsze, stwarzały realne zagrożenie pod bramką Joany Dinis. Brakowało jedynie skuteczności, co zemściło się w szóstej minucie. Po strzale jednej z portugalskich zawodniczek pechowo piłka trafiła w rękę polską zawodniczkę, co przyniosło gospodyniom rzut karny. Jego skuteczną egzekutorką była lewonożna Catarina Lopes. Po wyjściu na prowadzenie gra zdecydowanie się wyrównała, Portugalki wyraźnie doszły do głosu i piłka przenosiła się na przemian spod bramki Polek, pod bramkę zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego. Biało-czerwone za swoją dobrą grę zostały nagrodzone bramką wyrównującą zdobytą przez Paulę Fronczak w 14. minucie gry. Po fantastycznej indywidualnej akcji jednej z partnerek na prawym skrzydle i jej świetnym uderzeniu, futbolówka odbita przez bramkarkę trafiła do Pauli Fronczak. Nasza reprezentantka świetnie złożyła się do uderzenia wolejem i doprowadziła do wyrównania. Polki nie cieszyły się jednak zbyt długo z wyniku remisowego, bowiem już w 15. minucie gry ponownie na prowadzenie wyszły zawodniczki trenera Azevedo. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym i niefortunnej interwencji polskiej defensorki piłka wpadła do siatki, bramkę na swoim koncie zapisała Beatriz Sanheiro. Polki na przerwę zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu rywalek, ale z pewnością mogły udać się do szatni z podniesionymi czołami. Zespół Wojciecha Weissa prezentował się bardzo dobrze, brakowało może skuteczności czy precyzji w wykończeniu akcji, druga połowa zapowiadała się bardzo obiecująco.

Nasze kadrowiczki błyskawicznie doprowadziły do wyrównania! Zaledwie 39 sekund po gwizdku na rozpoczęcie drugiej odsłony dzisiejszego pojedynku, po świetnie rozegranym wznowieniu gry z linii bocznej boiska, piłkę z najbliższej odległości do bramki skierowała Agata Sobkowicz. Polki w dalszych fragmentach dzisiejszego pojedynku prezentowały się lepiej od swoich rywalek, stwarzały więcej sytuacji podbramkowych, oddawały więcej uderzeń na bramkę, wciąż zawodziła jednak skuteczność i precyzja. Biało-czerwone zostały jednak nagrodzone za swoją konsekwentną grę i zdobyły bramkę na wagę zwycięstwa w dzisiejszym pojedynku zaledwie osiem sekund przed zakończeniem spotkania. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym fantastycznie pod bramką Portugalii zachowała się Katarzyna Włodarczyk i silnym uderzeniem zmieściła piłkę między słupkami portugalskiej bramki! Wielkie brawa dla naszego zespołu za dobrą grę i pokazanie niesamowitego charakteru, ambicji i woli walki do ostatnich sekund spotkania!

Kolejne spotkaniu z reprezentacją Portugalii do lat 21 odbędzie się już jutro, zostanie rozegrane również na tym samym obiekcie w miejscowości Guarda, o godzinie 19:00.