El. ME U-19: Wygrana i awans reprezentacji Polski

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej I rundy eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 19 pokonała Czarnogórę 5:0 i awansowała do drugiej rundy.

Biało-Czerwone do spotkania z Czarnogórą przystępowały po remisie z Danią i wysokiej porażce z gospodyniami turnieju, Austrią (0:4).

Polki na prowadzenie wyszły w 25. minucie, gdy piłkę do własnej bramki skierowała Sanija Pačariz. Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy prowadzenie naszej reprezentacji podwyższyła Magdalena Półrolniczak. W drugiej części spotkania podopieczne Katarzyny Barlewicz podwyższyły prowadzenie po golu Julii Gutowskiej. W 74. minucie rzut karne na bramkę zamieniła Jagoda Cyraniak, a wynik meczu ustaliła w 80. minucie Aleksandra Boguska.

Dzięki zwycięstwu reprezentacja Polski z trzeciego miejsca awansowała do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy.